Rozwój duchowy – Opiekun Duchowy

2 opiekun duchowy Niejednokrotnie zastanawiamy się czy jesteśmy na tym świecie sami, czy też jednak mamy jakiegoś Anioła Stróża, który jest przy nas, troszczy się o nas i nas chroni.

Przechodzimy w życiu różne doświadczenia, niejednokrotnie bardzo bolesne i często nie rozumiemy tego, co się z nami dzieje. Zadajemy sobie pytanie, dlaczego mnie to spotyka?

Skutkami naszej sytuacji obarczamy ojca, matkę, sąsiada, szefa w pracy lub obcego przypadkowego człowieka. Nie mamy świadomości, że sami wybraliśmy sobie takie doświadczenia i sami jesteśmy za nie odpowiedzialni. Jeśli już uzyskujemy świadomość, to znowu zadajemy sobie pytanie, dlaczego sobie takie rzeczy zrobiłem, po co mi to?

Doświadczenia, które przechodzimy i życie ludzkie ma ogromną wartość, lecz my z poziomu naszego ludzkiego umysłu tego nie pojmujemy. Nie rzadko wydaje nam się, że jesteśmy tu za karę.

Nie pamiętamy, że sami wybraliśmy sobie taką drogę.

Dar życia jest ogromnym, cennym darem od Boga. Kiedy zostaje podjęta decyzja o wcieleniu, dusza się przygotowuje do swojego życia w ciele.  Ma przy sobie doradców oraz przydzielonego dla siebie opiekuna, z którymi dokładnie omawia swój plan, który chce zrealizować. Bardzo dokładnie badane są jej predyspozycje  i to, czy będzie w stanie wykonać zadanie, czy będzie to na jej siły,  z miłością i delikatnością są dawane duszy wskazówki na jej drogę. Dostosowywane są do tego planu opcje, w jakiej rodzinie ma się urodzić, w jakim kraju i w jakich warunkach społecznych. Kiedy dusza jest już przygotowana i zaakceptuje zadanie, następuje moment wcielenia.

Teraz Nosiciele Życie – istoty duchowe odpowiedzialne za wcielenie,  wykonują dalszą  pracę, dają zastrzyk energii życiowej i zaczyna budować się ciało.

Rodzimy się i tracimy świadomość. Nie wiemy skąd pochodzimy, po co tu jesteśmy i dokąd zdążamy. Te wszystkie informacje mamy zapisane w nośniku duszy, ale naszym umysłem ludzkim jej nie odbieramy. Dlatego też naszą drogę życia zaczynamy całkowicie od początku.  Po drodze ucząc się życia i poznając siebie.

Kiedy pojawiamy się na tym świecie jest razem z nami nasz Opiekun Duchowy, świetlista istota – nazywamy go Aniołem Stróżem. My go znamy i on nas zna, ale tego nie pamiętamy.

Bóg stworzył człowieka na obraz i podobieństwo swoje i dlatego tez nasi opiekunowie są do nas wizualnie podobni, tylko są nie materialni, ale bardzo świetliści.

Są to wspaniałe, bardzo kochane istoty, które trudzą się, są przy nas zawsze i pomagają nam wykonać nasze zadanie, które przed narodzinami sobie założyliśmy.

Nie widzimy ich tylko dlatego, że jesteśmy materialni i skonstruowani na cięższych energiach, ale oni zawsze przy nas są i z miłością, całkowitym oddaniem i mądrością prowadzą nas przez życie.  

W trakcie naszej drogi i koncentrowaniu się na różnych przyziemnych problemach zapominamy, co jest najważniejsze w życiu.

Najważniejsze w życiu jest smakowanie życia, karmienie się nim, radowanie.. Nie myśleć o przeszłości, nie myśleć o przyszłości, Żyć teraźniejszością , tym co otacza, aby każda czynność była dopełnieniem życia, wtedy czas się nie liczy i następuje spokój i harmonia.

Moi drodzy w tym momencie pragnę podzielić się z Wami i  przytoczyć słowa mojego Ukochanego Opiekuna Duchowego.

 

„ Dlatego też tak dusze pragną przyjść na ten świat.

 Nie zależnie w jakim ciele i w jakim doświadczeniu.

 Aby tylko nawet przez moment poczuć życie.

 Przyjście na ten świat jest jak wygrana na loterii.

 Niestety nie każdy ma taką szansę od Boga.

Brakuje wam sił i energii?

 To znaczy, że brakuje wam radości w życiu.

Dlatego też dzieci mają tyle energii, bo żyją życiem.

 Niestety wraz z rozwojem umysłu zanika to.

Jezus uczył ludzi jak radować się z życia.

Dlatego tak bardzo kochał i lubił przebywać z dziećmi.

 Władzom się to nie podobało , gdyż coraz mniej osób chodziło do pracy,

 gdyż woleli spotkać się z Jezusem,

kościół w obecnych czasach jest okropną organizacją.

 Zastrasza ludzi, narzuca im cierpienie i męki. „