Myślenie – Rozwój duchowy.

Większość z nas ma w sobie przekonanie, że rozwój duchowy załatwi nam wszystkie życiowe sprawy: miłość, pieniądze, pracę, karierę itd. Mamy w sobie przekonanie, że im więcej będziemy medytować, wizualizować, wmawiać sobie, to, jeśli ten obraz stworzymy w swojej głowie, wyobraźni, to  siłą swego umysłu przyciągniemy do siebie, to co chcemy.

Nasz umysł ludzki funkcjonuje w taki sposób, że te wszystkie rzeczy, które tworzymy w swojej głowie, jako to co chcemy mieć,, on rejestruje, że już się to ma, wobec czego w ogóle już się tym dalej nie zajmuje, aby to się pojawiło w życiu.

Im silniejszy obraz tworzy się w głowie, tym większą nabiera się pewność, że chwila, moment, a to już zaraz pojawi się w życiu. Więc jeszcze więcej się nad tym medytuje, wizualizuje  i praktykuje duchowo, aby to się stało.

Wtedy następuje coś takiego, że odsuwa się różne codzienne rzeczy, sprawy, gdyż rośnie przekonanie, że to co robię jest bardziej ważne, bardziej wartościowe i konieczne i jak to załatwię, to  zaczną się rozwiązywać moje problemy życiowe.

Natomiast te odkładane sprawy i problemy narastają i same się nie rozwiązują, a zbiegiem czasu nawet się pogłębiają.  

Nie wiadomo kiedy zaczynamy się coraz bardziej odsuwać od życia i rzeczywistości, mając dalej coraz większe przekonanie, że siłą naszego umysłu przyciągniemy do siebie, to co chcemy, że w końcu musi się to stać i wpadamy w coraz większą pułapkę. 

Niestety żyjemy w świecie materialnym i musimy pamiętać, że bez konkretnego działania nie osiągniemy tego,, co chcemy i po prostu samo się nie zrobi.

Właśnie opracowuję horoskop Ani. Wiek 35 lat. Kobieta o wysokim poziomie intelektu. Sądzę, że to, co jej dotyczy, odnosi się także do wielu innych ludzi, którzy popełniają podobny błąd. Dlatego tez postanowiłam zamieścić fragment tego opisu.

Analiza  tego problemu związana jest głównie z ludzkim myślami. Czytając proszę, abyście kochani uwzględnili ten fakt, że im wyższy ma człowiek poziom intelektu tym większe problemy z tym się wiążą, gdyż wtedy mózg generuje więcej energii. 

Poniżej przedstawiam ten fragment, który uważam za dość ważny, a może nawet priorytetowy w zdrowym podejściu do rozwoju duchowego.   

Pierwszy dom Twego horoskopu – dom tożsamości i dom życia – obejmuje znak Panny i Wagi, dodatkowo na ascendencie znajduje się Saturn.

Ten dom pokazuje, że masz Aniu bardzo wysoki intelekt, silny umysł i Twój sposób na życie, to jest ciągłe przetwarzanie informacji poprzez swój umysł. Masz bardzo silny umysł analityczny, który przymusza Cię do ciągłego szukania przyczyn i skutków danej sytuacji oraz

wyciągania wniosków i  w związku z tym przewidywania ewentualnej sytuacji na przyszłość.

To pokazuje, że czerpiesz z tego – tzn. z myślenia – energię do życia. 

To jest świetnie, kiedy ma się tak mocny umysł, bo można go konstruktywnie w życiu wykorzystać. 

Natomiast cały problem polega na tym, że jeśli nie wykorzystujesz swego umysłu konstruktywnie, to on wtedy zamiast przetwarzać wartościowe informacje, to zaczyna przetwarzać wtedy zupełnie zbędne rzeczy tj; co kto powiedział, a co zrobił, a co ewentualnie zrobi, a co będzie, a co kto powie, jak ja mu coś powiem, a nawet Twoje własne myśli, które kręcą się w kółko wokół tego samego zdania itp. Tego typu myślenie niestety nie wzmacnia, tylko wprost przeciwnie wycieńcza, a nawet rozwala psychicznie, nerwowo,  emocjonalnie i energetycznie.  Wtedy Twój największy obieg energii jest wewnątrz Ciebie i nie wychodzi na zewnątrz. Jeśli w taki sposób postępujesz to nie pozyskujesz energii, a raczej ją spalasz i różne rzeczy, które chcesz zrobić nie wychodzą.

W związku z tym, że jesteś urodzeniowym Lwem masz, jak już napisałam wcześniej cechę męską. Przypomnę, że to znaczy, że Twoja siła i  generowanie energii życiowej jest poprzez konkretne działanie w świecie zewnętrznym.

Natomiast poprzez myślenie , analizowanie i zastanawianie się nad tym, jak to zrobić lub w jaki sposób rozwiązać dany problem powoduje, że :

Po pierwsze – Twój umysł się zasupłuje

Po drugie – rozmyślając powodujesz, że Twoja energia kręci się wewnątrz Ciebie i nie wychodzi na zewnątrz, więc nie masz siły sprawczej.

Jeśli chcesz, aby uzyskiwać swoje cele musisz przestać na ten temat rozmyślać, a skoncentrować się tylko na konkretnym działaniu. Działanie, działanie i tylko działanie w kierunku celu będzie przybliżać Cię do Twojego celu i generować siły i Twoją energię życiową.  

Natomiast swoim umysłem powinnaś się zająć konstruktywnie tzn. niestety ciągle go czymś  zajmować, ucząc się nowych rzeczy. Np. nowe studia, kursy, fakultety, nauka następnego języka obcego itp. Rzeczy, którymi będziesz zajmować swój umysł muszą być konkretne. Nie mogą to być nauki abstrakcyjne lub psychologiczne, a w żadnym razie ezoteryka, gdyż to będzie tylko pogłębiało Twój problem.

Twój umysł powinien dostać zagadki do rozwiązania i łączenie ze sobą faktów i wyciąganie wniosków np. matematyka,  ekonomia, finanse, kryminologia i wszystkie inne dziedziny, które w sposób konstruktywny wykorzystują analitykę.

Przy Twoim wysokim poziomie umysłu i  silnym intelekcie tak naprawdę powinnaś uczuć się ciągle – całe swoje życie bez żadnej przerwy, bo gdy tylko Twój umysł będzie miał lukę, to zaraz będzie zajmować się tym, co nie potrzeba i wtedy będziesz w złym samopoczuciu, rozwalona psychicznie i emocjonalnie, a wtedy kiedy tracisz energię zaczynają się sypać inne aspekty życia oraz zdrowie.

Saturn na ascendencie pokazuje, że możesz uwiązywać się do swoich myśli, do różnych informacji, do tego co się wydarzyło lub wydarzy, do tego co kto powiedział. Możesz odczuwać wewnętrzny przymus i mieć takie przekonanie, że to trzeba przemyśleć, przeanalizować i wyciągnąć wnioski, aby przewidzieć różne rzeczy i się ewentualnie zabezpieczyć, ale jest to tylko pułapka, w którą stale wpadasz.

Jeśli tylko zaczynasz daną sprawę analizować, to masz coraz mniejsze szanse, aby sobie z nią poradzić. Pamiętaj, że energia płynie tam , gdzie myśl. Jeśli myśl skupiona jest na tym, aby rozwiązać dany problem życiowy i co zrobić, aby osiągnąć cel, to jeszcze bardziej zasilasz problem i on coraz bardziej urasta, a potem sama mocujesz się z tym problemem, który już wcześniej zasiliłaś swoją własną energią.

Aby uporać się z problemem, to trzeba po prostu o nim zapomnieć i w ogóle się nim nie zajmować.  Wtedy on umiera śmiercią naturalną. Po prostu przestaje istnieć.

Natomiast skupić się tylko na swoim rozwoju i rozwoju różnych innych konkretnych rzeczy

I robić , co tylko można , aby ten cel przybliżać do siebie.

Sama tylko koncentracja na celu, na tym co się chce, nie spowoduje, że ten cel się osiągnie lub do siebie przyciągnie ,  gdyż to tylko pozostaje w głowie, a to co jest w głowie i w myślach, to nie ma tego w życiu. Co jest w życiu, to nie ma tego w głowie.

Na to, aby swoje cele osiągać na poziomie życia to potrzeba przede wszystkim konkretnego działania , rozwijania siebie , swoich talentów i możliwości, ale tylko takich, które przełożą się konkretnie na życie.  Pamiętaj o tym, że praca nad sobą i praca duchowa obraca się tylko wewnątrz i jeśli człowiek nie skupi się na konkretach i nie będzie kształtować w sposób konstruktywny swojego życia, to nie tylko, że od tego życia odpłynie, ale zaczną pojawiać się problemy z ułożeniem sobie życia osobistego, z pracą , pieniędzmi , z rodziną , ludźmi i innymi rzeczami.

Rozwój duchowy nie przekłada się na rozwój materialny, ale duchowe podejście do rozwoju materialnego rozwija na każdej płaszczyźnie.

Co to znaczy duchowe podejście.? To znaczy czerpać radość i przyjemność z tego, co się robi i w jaki sposób się żyje. Cieszyć się życiem i podnosić jakość swego życia poprzez dążenie do większej wiedzy, do udoskonalania codziennego działania, doskonalenia swoich talentów, uczenia się nowych rzeczy. To, co się robi, nie może pozostawać tylko w świecie ducha, gdyż żyjemy w świecie materialnym i koncentrując się na bieżącym życiu – tylko tu i teraz – możemy być szczęśliwi. Nie w swojej przeszłości – ona już jest nieważna, to już było, się zdarzyło i na to nie mamy wpływu . Nie na swojej przyszłości, gdyż ona jest abstrakcyjna – będziemy wiedzieć dopiero, jak coś się wydarzy. Natomiast swoją rzeczywistość i swoją przyszłość, jakość swego życia możemy kształtować poprzez to co robimy, czujemy i w jaki sposób postrzegamy w tym danym momencie – właśnie tu i teraz. Tylko taka postawa stworzy mocny fundament, na którym zawsze będziemy mogli się oprzeć. „