Potencjał finansowy i blokady.

Czy nam się powodzi finansowo, czy borykamy się z problemami zależy od wielu rzeczy i  podłożem tego są różne, a czasami dość złożone przyczyny.

Niekiedy zdarza się, że rodzimy się z talentem ekonomicznym i  radzenie sobie z finansami i mnożenie pieniędzy nie powinno sprawiać kłopotu, a dzieje się wprost przeciwnie. Dlaczego się tak dzieje?

Poniżej zamieszczam fragment opracowanego przez mnie horoskopu dla Doroty –  pięknej, niezwykle atrakcyjnej kobiety lat 40. 

Drugi dom horoskopu – dom wartości, finansów i spraw materialnych – obejmuje znak Skorpiona i Strzelca. W znaku Skorpiona posadowiony jest Czarny Księżyc, a w znaku Strzelca Neptun.

W tym domu masz ustawione planety, które niestety, ale działają zwodniczo i pokazują Ci Twój świat i Ciebie samą w innych barwach niż jest to rzeczywiście.  

W związku z tym możesz ciągle błąkać się nie odnajdując ani siebie ani drogi do swego potencjału, czy finansów.

Masz w sobie Doroto ogromny potencjał finansowy. Masz wrodzone talenty do zarabiania i pozyskiwania pieniędzy. Masz siódmy zmysł i wielką intuicję.  Umiesz z niczego zrobić coś i  z niewielkiej garstki pomnożyć pieniądze na wielką skalę. Z jakichkolwiek problemów finansowych jesteś w stanie wyjść niemal w mgnieniu oka. Jesteś bystra i niemal w powietrzu znajdujesz pozytywne rozwiązania.

I wszystko byłoby dobrze, gdyby to działało, ale to nie działa. Możesz odczuwać, że ciągle robisz coś nie tak i nie wiesz do końca co takiego robisz, że powinno wyjść a nie wychodzi. Te ciągle powtarzające się sytuacje mogą doprowadzać Cię do skrajnej frustracji i wyczerpania. To też powoduje, że czujesz się mniej wartościowa, a nawet czasami, że już do niczego się nie nadajesz. Możesz wpadać w skrajną bezsilność i potem podejmować następne działania, które mniej więcej doprowadzają znowu do tego samego.

O co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi, zaraz postaram się wytłumaczyć.

Tam, gdzie jest posadowiony Czarny Księżyc nie należy oddawać energii, gdyż on zamienia tą energię na negatyw.

Czyli, jeśli myślisz o tym jak pozyskać pieniądze, jeśli przejmujesz się kłopotami finansowymi, jeśli rozmyślasz o wydatkach lub inwestycjach oddajesz energię i Czarny księżyc ją pobiera i uderza. Im więcej tej energii wygenerujesz, tym silniejsze poczujesz uderzenie.

Lecz nie tylko tak się dzieje w tych przypadkach. Tak dzieje się i w przypadkach pozytywnych i w przypadkach negatywnych. 

Np. wydarza Ci się jakaś przykra sytuacja finansowa – giną pieniądze z konta lub zwalniają Cię z pracy. Jeśli się tym przejmiesz, zaczniesz o tym myśleć, dlaczego tak się stało, jeśli zaczniesz się zamartwiać , jak zaradzić tej sytuacji itp., to im bardziej to przeżywasz, im bardziej chcesz z tego się wydostać, im więcej zaangażowania w to wkładasz i działania i pracy ,tym bardziej te nieciekawe sytuacje Cię wciągają i pojawiają się następne niekorzystne. 

Drugi przykład, jeśli  wydarza się coś przyjemnego, rewelacyjnego np. dostajesz niespodziewaną premię, albo wygrywasz sporą sumę w jakiejś loterii i zaczynasz tym się cieszyć, przeżywać to, myśleć i wyobrażać sobie na co wydasz te pieniądze itd., to generujesz sporą dawkę energii. Wtedy Czarny Księżyc ją przejmie i zamieni Ci ją w negatywną, a przy tych pozytywnych  rzeczach wygenerowana energia jest dużo silniejsza, wobec czego i uderzenie będzie silniejsze. Co może objawić się tym, że np. bierzesz tą premię, a zawala się dach i nie dość, że musisz te pieniądze wydać na rzecz, której w wydatkach nie przewidziałaś, to może jeszcze trzeba się będzie zapożyczyć  , aby ten dach zrobić.  Natomiast pieniądze wygrane w loterii powodują, że bierzesz różne rzeczy na kredyt, podejmujesz jakieś inwestycje, żeby rozwinąć firmę, a okazuje się, że ktoś te pieniądze kradnie i pozostajesz jeszcze dodatkowo z kredytami i długami do spłacenia.

Aby z tego zaczarowanego kręgu wyjść, to powinnaś Doroto traktować pieniądze i wszelkie sprawy materialne obojętnie niezależnie od tego, co się wydarza, w taki sposób, jakby przepływ pieniędzy w jedną, czy drugą stronę był rzeczą oczywistą i całkowicie naturalną jak spożywanie codziennego posiłku, którego się nie  przeżywa, a po prostu  go się je. 

Po prostu nie rozmyślać, nie zajmować się specjalnie tym, nie angażować, nie przejmować się i nie przeżywać zarówno tych pozytywnych rzeczy, jak i negatywnych.

Wtedy nie będziesz oddawać  Czarnemu Księżycowi energii i pieniądze będą płynąć do Ciebie swobodnie, będziesz mogła się rozwijać i wykorzystywać w sposób naturalny i oczywisty swój wrodzony potencjał do kreowania i pomnażania pieniędzy.

Masz Doroto  wrodzony talent finansowy i musisz w końcu uwierzyć w siebie i że go masz, że rzeczy które nie wychodzą nie są Twoją winą i nikt inny tez nie ponosi za to odpowiedzialności.  Masz takie doświadczenie i musisz umiejętnie przez nie przejść.

Mam nadzieję, że poprzez moją analizę i pokazanie rzeczy takimi jakie są , będzie Ci łatwiej w odpowiedni sposób podejść do tej sytuacji. 

Tam gdzie jest posadowiony Czarny Księżyc gromadzi się największy lęk, który dalej jest potężną barierą do działania. Gdy zrozumiesz o co tu chodzi i odsuniesz od siebie ten iluzoryczny lęk, wtedy będziesz mogła konstruktywnie w swoim życiu wykorzystać swój największy potencjał do gromadzenia i pomnażania pieniędzy.

W znaku Strzelca posadowiony jest Neptun. On też dodatkowo utrudnia Ci wgląd w sytuacje i  wrzuca w mgłę.

Co to znaczy? Masz w sobie tendencje i odczuwasz konieczność analizowania spraw, aby przewidzieć różne rzeczy i zabezpieczyć się na przyszłość. Im więcej rozmyślasz, tym mózg wytwarza więcej mgły i tym mniej widzisz i tym bardziej się boisz.

Musisz wyjść Doroto z tych przyzwyczajeń. Powiedz sobie – ja nie muszę wiedzieć, wtedy powodujesz, że umysł się nie zaplątuje. Wtedy masz jasny wgląd w sytuacje bieżące.

Powinnaś Doroto skupić się tylko i wyłącznie na tym, co robisz teraz, a na przyszłość wystarczy tylko wiara, że będzie dobrze.  To pozwoli Ci zawsze mieć panowanie nad sytuacją.