Cz.II Artur i zdrada.

Poniżej przedstawiam następny fragment mojej korespondencji z Arturem, jak już wcześniej wspomniałam, moim przyjacielem od lat, który znalazł się w bardzo trudnej dla siebie sytuacji i  któremu pomagam na odległość ( ze względu na to , że mieszka obecnie w Australii ) to zrozumieć i podnieść się. Teksty , które tu zamieszczam są publikowane za jego zgodą.

 Dziś porozmawiamy na temat mamy i na razie  o tym, co widzę, że najbardziej u Ciebie zalega.

Jest to zdrada.

Kiedy ojciec zdradza mamę, albo matka zdradza ojca, to jeśli w domu jest syn i córka, to syn w dorosłym życiu zawsze zakocha się w takiej kobiecie, która ma tendencje do zdrad i będzie go zdradzać z innymi, a dziewczynka w swoim dorosłym życiu zawsze podświadomie wybierze takiego mężczyznę, takim się zainteresuje i takiego pokocha, który ją będzie zdradzał.  Chodzi mi tu o zdradę seksualną, erotyczną, gdyż są jeszcze inne formy zdrady, ale o tym nie będziemy teraz mówić.

Jeśli te same dzieci w życiu dorosłym napotkają wartościowych mężczyzn lub kobiety, to albo ich w ogóle nie zauważą, albo będą odbierać wprost odwrotnie i ustawiać się do nich negatywnie.

W każdym razie przyciąganie i pobudzenie erotyczne nastąpi tylko do osób z tendencjami do zdrady.

Są to wzorce miłości wyniesione z domu. W tym przypadku nie jest istotne  , czy dziecko zderzyło się z sytuacją zdrady, z którymś z rodziców i czy o tym wie, czy nie. To nie ma znaczenia. To i tak działa.

Zdarza się, że przychodzi do mnie kobieta lub mężczyzna i mówią, „ wie pani co, ja zupełnie tego nie rozumiem, mój partner mnie zdradza, to jest okropne myśleć, że ona jest z kimś innym, ale u mnie w domu rodzinnym było wszystko w porządku, rodzice się kochali i nigdy siebie nie zdradzali, skąd się to wzięło?”

Niestety nie wzięło się to z powietrza. Jeśli jest się w dorosłym życiu w schemacie zdrady, to jeśli  jest się mężczyzną, to znaczy, że matka zdradzała ojca, a jeśli jest się kobietą to znaczy, że ojciec zdradzał matkę. Nie musi się o tym wiedzieć. Często różne rzeczy ukrywa się przed dziećmi i przed resztą świata, a czasami wręcz oboje rodzice ukrywają te tajemnice przed dziećmi dla ich dobra. Lecz to nie ma znaczenia. Na poziomie niewidzialnym dzieci i tak przejmują te wzorce i potem realizują je w swoim dorosłym życiu.

W Twoim przypadku, to co przeżyłeś w dzieciństwie , kiedy zobaczyłeś przez przypadek matkę z innym mężczyzną w sytuacji bardzo intymnej, po prostu wyparłeś, gdyż było to dla Ciebie zbyt trudne i zbyt bolesne. Nałożyło się na to wiele ciężkich i bardzo niekomfortowych warstw emocjonalnych. Tak naprawdę nigdy przez to nie przeszedłeś. Masz to nadal w sobie.

Blokowanie się lub wypieranie  stały się Twoim  normalnym,, naturalnym sposobem   funkcjonowania i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.,  Wypracowałeś sobie przez lata. – Blokada albo ucieczka. Niestety przed czym się ucieka ciągle goni i nie ustąpi, dopóki się z tym otwarcie nie zmierzysz.

Przez ten czas naszej znajomości obserwowałam różne rzeczy. Tak, jak byłeś w stanie niemal w powietrzu dostroić się do agresji, tak samo dostrajasz się niemal w powietrzu do kobiet , które mają tendencje do zdrad.  Pojawia się w Tobie pociąg erotyczny do nich i emocjonalne zaangażowanie seksualne.

Możesz wchodzić z tymi kobietami w realny kontakt seksualny, albo nie wchodzić z nimi w taki kontakt na planie fizycznym. Natomiast to pobudzenie seksualne, zainteresowanie , przyciąganie itp. do takiej kobiety powoduje, że jeśli tylko zaczniesz przeżywać takie emocje, to nawiązujesz z nią kontakt seksualny i nie ma znaczenia , czy faktycznie ten seks uprawiasz , czy nie , kiedy pojawiają się na ten temat emocje i pobudzenie seksualne, to ten seks z tą kobietą na poziomie nieświadomym uprawiasz.

Jedynym w tym mankamentem jest to, że pociągnie Cię do określonego typu kobiet i tu będziesz miał łatwość, aby w to wpłynąć. Natomiast, gdyby pojawił się pociąg do bardziej wartościowej kobiety, to najprawdopodobniej niemal  w powietrzu to zablokujesz lub wyprzesz, albo w ogóle tą kobietą się nie zainteresujesz.

Ta nieprawidłowość wpływała na Twoje wybory , zdrady i cierpienie z tym związane.

Mogłeś nieświadomie przeżywać to wielokrotnie. Wystarczyło, abyś na poziomie emocjonalnym nawiązał taki kontakt, a od razu włączał się mechanizm zdrady i związanych z tym cierpień i przeżyć. Czyli za każdym razem, kiedy z tego typu kobietą nawiązywałeś seksualny kontakt emocjonalny, albo faktyczny kontakt seksualny za każdym razem od razu przeżywałeś  cierpienie związane ze zdradą. Nie miałeś świadomości tego, ale niestety w taki sposób to wyglądało i wygląda do dnia dzisiejszego.

Musze tutaj poruszyć jeszcze jeden bardzo trudny temat związany z wykorzystywaniem seksualnym.  Powinieneś sobie uświadomić, że jesteś tego ofiarą.

Dziecko nie musi być molestowane seksualnie przez któregoś z rodziców, aby być ofiarą wykorzystania seksualnego.

Czasami wystarczy tylko, że małe dziecko , np. półroczne, czy roczne leży w swoim łóżeczku obok lóżka rodziców i towarzyszy w przeżyciach rodziców, którzy uprawiają seks. Dorośli myślą, że dziecko nie rozumie, ale w tym przypadku nie jest to istotne. Nie jest także istotne, czy dziecko śpi , czy nie. Działa to tak samo.

Energia seksualna jest silna i działa podświadomie, nie ma możliwości, aby w takiej sytuacji dziecko nie pobudziło się erotycznie. Dla dziecka jest to zbyt silna energia, więc od razu automatycznie stara się przed nią bronić i wypiera.  W takiej sytuacji dziecko staje się ofiarą swoich rodziców, gdyż na poziomie emocjonalnym razem z nimi uprawia seks i niestety jest to wykorzystanie seksualne, działa podobnie jak molestowanie i ma ogromny wpływ w życiu dorosłym.

Ty byłeś świadkiem takiej sytuacji. Zastałeś mamę z obcym mężczyzną w sytuacji, kiedy uprawiali seks . Nie ma możliwości, abyś na poziomie podświadomym nie pobudził się seksualnie i to jest dokładnie tak samo, jakbyś ze swoją mamą uprawiał seks.

Ja wiem, ze może być Ci trudno się z tym zmierzyć, ale nie da się już dalej tego wypierać, gdyż będzie się tylko pogarszać.  W związku z tym masz taką łatwość dostrajania się na poziomie emocjonalnym z innymi podobnymi osobowościami kobiecymi i uprawiania z nimi seksu, tak jak podobnie to zaistniało z mamą, musisz sobie uświadomić, że to jest tak samo jakby się uprawiało seks faktyczny. Niezależnie od tego, czy się to rozumie, czy nie i czy ma się z tym kontakt, uruchamia się taką samą energię i takie same przeżycia emocjonalne.

W dorosłym życiu bardzo to utrudnia w nawiązaniu pozytywnych relacji męsko – damskich  i nieświadomie ciągle wpada się w patologię, a dodatkowo przeżywa się ten koszmar z dzieciństwa wielokrotnie.

Energia seksualna jest bardzo silna, a nieprawidłowo ukierunkowana, może spowodować wiele zniszczenia, zarówno w życiu, w organizmie i w podświadomości.

Dziecko nie jest wstanie unieść na sobie i przeżyć w sobie odpowiednio takiej energii, dlatego zawsze będzie działać wyniszczająco  i blokująco i nie tylko na psychikę. Dlatego też tak bardzo ważny jest odpowiedni czas na rozpoczęcie inicjacji seksualnej, aby być odpowiednio dojrzałym   emocjonalnie, a nie wiekowo, aby zadziałało to pozytywnie, a nie wprowadziło aspektów wyniszczających, kiedy człowiek słaby emocjonalnie wchodzi w seks.

Ja musiałam Ci o tym napisać. Nawet, gdy po tym nabierzesz do mnie niechęci, albo znowu się  zablokujesz.  Tak, jak mówiłam Ci wcześniej, muszę być z Tobą szczera nawet do bólu, bo inaczej się nie da i nie miałoby to żadnego sensu.

Zrób z tym tak, jak już pisałam wcześniej. Przyjmij to, pobądź z tym, nie wypieraj , aby to sobie uświadomić, przejść przez to i ułożyć w sobie.

Kiedy to zrobisz przejdziemy do następnych rzeczy, jeśli się tym nie zrazisz i wyrazisz zgodę na dalej.