Tożsamość i kariera zawodowa – horoskop.

 Tomaszu  pierwszy dom Twego horoskopu – dom tożsamości i dom życia – obejmuje 3 znaki zodiaku; Wodnika, Ryb i Barana.

To pokazuje złożoność Twojej osobowości, Twoje wewnętrzne potrzeby i sposoby ich realizacji.

Znak Wodnika na Ascendencie powiązany jest z dziesiątym i  ósmym domem horoskopu. Dziesiąty dom związany jest z karierą zawodową, a ósmy z pieniędzmi i dobrami materialnymi, które możesz uzyskać od  innych ludzi.

Taki układ mówi o tym, że najważniejszą dla Ciebie rzeczą w tym życiu, to jest kariera zawodowa. Poprzez sukcesy i  ewentualne w tym porażki oceniasz siebie i  w związku z tym, takim postrzegają Cię ludzie. Jeśli  jesteś zadowolony ze swej pracy , rozwijasz się, wtedy masz poczucie własnej wartości i tożsamości.  Jeśli nie idzie Ci w karierze i nie spełniasz się zawodowo, wtedy siada Ci psychika, gdyż myślisz wtedy o sobie, że jesteś nieudacznikiem.

Postawiłeś sobie bardzo wysoką poprzeczkę na to życie. Jesteś bardzo ambitny, wytrzymały i niesamowicie konsekwentny w dążeniu do celu. Potrafisz włożyć bardzo dużo wysiłku w wyznaczony przez Ciebie cel, ale czasami podchodzisz do niego tak poważnie, jakby to była sprawa życia lub śmierci, a tonie jest prawidłowo.

Jeśli coś nie do końca idzie tak, jak chcesz , wpadasz w pole ofiary – znak Ryb.  Wpadanie w pole ofiary polega na tym, że głęboko przezywasz daną sytuację, pojawia się żal i poczucie skrzywdzenia. Jest to mechanizm, który funkcjonuje u Ciebie od dziecka. Żal i poczucie skrzywdzenia, jeśli ma się je w sobie, to przyciąga do człowieka następne rzeczy, które będą go krzywdzić i wtedy otwiera się ten przysłowiowy „ worek z problemami”.

Nagromadzenie się problemów i przeciwieństw powoduje, że wtedy chcesz je pokonać i jeszcze wkładasz więcej wysiłku i jeszcze bardziej się starasz, bo masz nadzieję, że jak bardziej się postarasz i będziesz walczył – znak Barana , to wyjdziesz z problemów.

Niestety jest to pułapka, która wciąga Cię w błędne koło.

Im bardziej się starasz , im bardziej angażujesz psychicznie i emocjonalnie w daną rzecz, tym gorzej Ci wychodzi i tym większe problemy sam sobie generujesz. Natomiast obserwujesz to, jakby inni Ci stawali wbrew i Cię krzywdzili, albo że sytuacje  losowe to powodują.

Nieświadomie uruchamiasz takie mechanizmy, które wpływają na Ciebie i na Twoje życie.

Generalnie albo walczysz, albo się poddajesz, albo cierpisz, albo obojętniejesz i sobie różne rzeczy odpuszczasz. Nie jest to jednak dobre dla Ciebie rozwiązanie.

Najlepiej u Ciebie przedstawia się energia Wodnika, którą masz na Ascendencie i powinieneś zrobić wszystko, aby żyć według jej reguł, wtedy będziesz miał otwartą furtkę kariery i będziesz w stanie osiągnąć wszystko, co tylko zechcesz i wejść na sam szczyt.

Co to znaczy i w jaki sposób do tego podejść, postaram się Tobie to wytłumaczyć.

Energia Wodnika, to bardzo wysoka energia duchowa, która polega na tym, że funkcjonuje się na całkowitym luzie wewnętrznym, tak jakby się stało swoim umysłem, sercem, psychiką ponad wszystkim. Ponad wszystkim, co się wydarza, ponad wszystkim, co kto mówi i co robi.

Chodzi o to, aby ten stan wewnętrznego dystansu do wszystkiego, wewnętrznego spokoju, stabilności, optymizmu i radości zachowywać w sobie bez względu na to, co się dzieje, aby sytuacje zewnętrzne nie mogły wybić z tego stanu równowagi, aby nic z zewnątrz nie miało wpływu na tą wewnętrzną lekkość i stabilność.

Wiąże się z tym także pełna wiara, że wszystko toczy się najlepiej, jak to jest tylko możliwe dla Ciebie, bez względu na to, jak to faktycznie wygląda. Zarówno Twoja myśl, jak Twoje postrzeganie i działanie powinno być w Tobie stabilne.

Tylko w taki sposób będziesz się czuł dobrze ze sobą samym i osiągał sukcesy w dziedzinach, na których Ci zależy.

Nie łatwe jednak przyniosłeś sobie zadanie na to życie, gdyż urodziłeś się w znaku Koziorożca, którego planetą opiekuńczą jest Saturn. On niestety niesie ze sobą energię całkowicie przeciwstawną energii Wodnika.

Twoje urodzenie w Koziorożcu sprawia, że przyzwyczajony jesteś do ciężkiej pracy i możesz być nawet głęboko przekonany, że tylko trudem, wysiłkiem i poświęceniem można coś osiągnąć.  Z jednej strony sam tworzysz sobie ciężary i trudności, a z drugiej strony masz żyć lekko. Jak to pogodzić?

Niestety pogodzić się tego nie da. Sam musisz dokonać świadomego wyboru, albo ciężko, albo lekko.

Wiąże się to także z Twoją tendencją przeżywania wszystkiego emocjonalnie wewnątrz. To sprawia, że generujesz ciężkie energie wewnętrzne, które także wpływają na to, że układa się ciężko i jest Ci ciężko.

Lepiej nauczyć się odpuszczać sobie rozmyślanie, analizowanie, nie przywiązywać się do tego, co się dzieje i nie przeżywać tego. Podejść do wszystkiego bardziej racjonalnie, z pełną wiarą i działać.

Dopóki nie przekształcisz swojej postawy, dotąd możesz mieć pod górkę i powtarzać w swoim życiu różne nie sprzyjające Ci sytuacje.

Kiedy przestawisz się na energię Wodnika, otworzy się Twoja nadświadomość i Siły Wyższe zaczną Ci pomagać. Wtedy Twoje sprawy i Twoje życie lekko, łatwo i przyjemnie będą kształtować się samoistnie w sposób najlepszy dla Ciebie, nawet w taki, o którym być może nigdy nawet byś nie pomyślał.