Praca, zdrowie i umysł – horoskop.

Szósty dom horoskopu – dom  pracy, usług i zdrowia –  obejmuje znak Strzelca i Koziorożca.

Ten dom nie jest obsadzony żadnymi planetami. Za to masz sporo planet w dziesiątym domu – kariery. To pokazuje, że nie jesteś Bożeno stworzona do pracy rzemieślniczej. Masz wysoki umysł i  wysokie predyspozycje do zarządzania ludźmi i organizowania pracy. 

Masz duży autorytet i traktujesz swoją pracę poważnie i z dużą odpowiedzialnością.  Jednak nie tolerujesz pracy podporządkowanej. Rzadko kto będzie stanowić dla Ciebie autorytet. Autorytetem jesteś sama dla siebie. Umiesz patrzeć perspektywicznie i planować.  Potrafisz inspirować innych i   ukierunkowywać we właściwą stronę. 

Jesteś bardzo ambitna i przedsiębiorcza. Doskonale sprawdzasz się w swojej pracy, jeśli masz większą przestrzeń do samodzielnego decydowania. Twoje spostrzeżenia i decyzje są niezwykle trafne. Masz dużo intuicji i kiedy się nią kierujesz, nie popełniasz błędów.  Natomiast, kiedy chcesz logicznie ogarnąć sytuację, nie zawsze się to potwierdza w rzeczywistości.  

Znak Koziorożca mówi, że jeśli zbyt poważnie podchodzisz do swojej pracy, to bardziej się przejmujesz, a wtedy praca się  komplikuje. Wtedy też pojawiają się przeszkody, które trzeba pokonywać. Większość energii idzie wtedy na rozwiązywanie problemów, a nie na kreatywne działanie. 

Możesz wykonywać pracę raczej umysłową niż fizyczną. Związana może być w  w jakiś sposób z umundurowaniem.  Nadajesz się jako szef do pracy w wojsku, policji, straży lub podobnych zawodach. Możesz też rozwijać się naukowo, gdyż uwielbiasz dochodzić różnych rzeczy i szukać rozwiązań, albo jako detektyw.  Możesz koordynować pracę spółek lub innych większych przedsiębiorstw.  Możliwa jest tez działalność twórcza, artystyczna lub  związana z przepływem informacji.

 Szósty dom, to także dom  związany ze zdrowiem. Najwięcej uwagi powinnaś skupić skierować na układ hormonalny , wątrobę, trzustkę , układ kostny i skórny, Możliwa jest jakaś alergia w układzie oddechowym.  

Najsilniej ze wszystkich organów Bożeno pracuje Twój umysł, to on wytwarza Ci te choroby. Jeśli umysł masz spokojny, rozluźniony, myśli są pozytywne, to umysł Twój generuje Ci pozytywną energię. Wtedy jesteś w pełni sił i energii życiowej. Jeśli Twój umysł jest napięty, myśli się kłębią, a układ nerwowy pobudzony, to wtedy siada Ci zdrowie. 

Jeśli chcesz być zdrowa, to powinnaś zadbać o swój umysł – mózg i myśli.

Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że Twój umysł jest bardzo aktywny. Przy tak wysokiej aktywności  trzeba umysł ciągle czymś konstruktywnym zajmować np. uczyć się ciągle nowych rzeczy; nowe fakultety, doskonalenie języków obcych, kursy lub szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe itp.

Jeśli nie zajmiesz swego umysłu konstruktywnie i nie narzucisz mu, co ma robić, to on wtedy przejmie władzę nad Tobą i będzie przemielał Ci ciągle jakieś myśli i informacje w głowie,  tworzył napięcia nerwowe i pobudzał negatywne emocje.

Dodatkowo jeszcze powinnaś swemu umysłowi stawiać jakieś trudne cele i zadania do wykonania.  Jeśli cel, do którego zdążasz będzie przeciętny, to Twój umysł się nim nie zainteresuje i nie zechce go zrealizować. Lecz jeśli poprzeczka będzie dość wysoka, Twój umysł z przyjemnością się tym wyzwaniem zajmie i go zrealizuje. Jednym słowem, to co jest dla innych trudne do zrobienia, dla Ciebie jest pestką, a rzeczy łatwe są do zrobienia dla innych.