Pieniądze skłócone z materią – horoskop

 Drugi dom horoskopu – dom wartości, finansów i spraw materialnych – obejmuje znak Strzelca i Koziorożca. W znaku Strzelca znajduje się  Neptun.

Neptun w znaku Strzelca tworzy duży trygon z Marsem, Wschodzącym Węzłem Księżycowym  i Słońcem. Jest to duży zielony trójkąt w Twoim kosmogramie.

Jest to potężna, niezwykle kreatywna, twórcza energia. Ona płynie poprzez drugi dom finansów, dziewiąty dom duchowy oraz piąty dom – twórczości i energii życiowej. 

Wszystkie te obszary zasilane są ogromną energią. Jeśli pozwolisz, aby Twoja energia życiowa swobodnie przez te obszary popłynęła, ona wtedy będzie płynąć jak spokojna rzeka, która ma ciągłe zasilanie z niewidzialnego, niezwykle rześkiego, świeżego, doskonałego i nigdy nie kończącego się źródła. Funkcjonując na tym trygonie, posiadasz równowagę ducha i materii i masz wpływ na swoje życie i bieg wydarzeń. Ponadto jesteś w nurcie życia i wszystko w Twoim życiu płynie swobodnie.

Niestety możesz mieć z tym problem, gdyż Twój duch lub Twoja dusza skłócona jest z materią. Możesz ją nawet w jakimś sensie wypierać.  Wypieranie materii powoduje, że zostajesz wyrzucany z tego obiegu , poza nurt życia.

Tendencje do wypierania materii nabyłeś ze swego domu rodzinnego. Może w domu było ciężko finansowo, ale też mogło funkcjonować przekonanie, że pieniądze szczęścia nie dają, albo że tylko złodzieje mają pieniądze, albo że tylko biedni i cierpiący wejdą do „królestwa niebieskiego” albo coś w tym rodzaju, co spowodowało Twoją awersję do pieniędzy.

Z jednej strony ich potrzebujesz i chciałbyś funkcjonować w dostatku, a z drugiej strony z jakiegoś powodu ich nie akceptujesz. Możesz sobie zdawać z tego sprawę lub nie, ale jesteś w takiej iluzji, że pieniądze i dobrobyt materialny są czymś złym i przeszkadzają w rozwoju, a szczególnie nie idą w parze z rozwojem duchowym.

To przekonanie nie jest prawdą. Jest to tylko iluzja. Człowiek jest na tym świecie, aby się nim cieszyć i czerpać z jego dóbr. Te dobra są materialne i są one po to, aby dawać radość człowiekowi.   Jeśli człowiek nie czerpie radości z dóbr materialnych, to nie czerpie radości z życia, a jeśli nie czerpie radości z życia, odpływa od życia. Jeśli odpływa od życia, odpływa od samego siebie, sił życiowych i od Boga. 

Masz Mariuszu niezwykłe zdolności do kreowania pieniądza, lecz w którymś momencie za bardzo odpłynąłeś od materii i teraz możesz mieć z tym problem, aby wrócić na właściwy kurs.

Ponieważ Twój duch jest już bardzo wysoko rozwinięty, nie musisz się nim już dalej zajmować, aby go rozwijać, natomiast powinieneś zająć się sprawami materialnymi, aby zrównoważyć energię, zarówno w sobie, jak i w swoim życiu. Dopiero jak tą energię zrównoważysz, znajdziesz się w samym Centrum Wszechświata, na szczycie swoich możliwości i umiejętności.

Jednak, aby tą energię zrównoważyć, musisz tyle zrobić dla siebie w sprawach materialnych , ile zrobiłeś dla swego Ducha. Tak, jak silna jest Twoja energia wewnętrzna, tak silna musi być Twoja pozycja finansowa i materialna w tym życiu.

Nie powinno to stanowić dla Ciebie jakiegokolwiek problemu, gdyż pieniądze jesteś w stanie znaleźć wszędzie. Lecz, aby dojść na sam szczyt musisz zmienić swoje hierarchie wartości i przekonania na różne tematy, a przede wszystkim nauczyć się bawić i cieszyć się  z kreowania i  korzystania z dóbr materialnych. Twoja równowaga powinna oprzeć się na stałych fundamentach w Tobie – stałym komforcie duchowym i stałym komforcie materialnym.