Przepowiednia na 2016r. – Tarot Snów – Duże Arkana.

Prezent dla Ciebie -Indukcja relaksacyjna-„Wiosna-lato”→  http://1drv.ms/22KvZoj

Obrazy – Tarot Snów – Ciro Marchetti – Lee Bursten

 Baran – ( 21 marca – 19 kwietnia ) – karta ŚWIAT

img067Karta Świat jest bardzo przestrzenną kartą. Daje wiele możliwości na każdej niemal płaszczyźnie życia. W Twoim przypadku najsilniej działa w obszarze osobistym i uczuciowym. Mówi o tym, że jeśli postawisz na swój rozwój i będziesz go realizować konsekwentnie, wtedy zaczną układać Ci się sprawy w bliskich relacjach i w miłości. Ten rozwój powinien dotyczyć wejścia w obszar międzynarodowy. Może to być podjęcie się nauki języka obcego lub jego doszlifowanie, mogą być to wyjazdy i wycieczki zagraniczne przynoszące Ci jakąś dodatkową wiedzę lub nowych znajomych, może być to także wejście we współpracę z obcokrajowcem lub przekwalifikowanie się w obszarze zawodowym itp. Dla każdego może to być coś innego. Czasami nawet niepozornie wyglądające sprawy, mogą okazać się w perspektywie dość wartościowe. Rozszerzenie swego pola działania spowoduje samoistne nakręcanie się sprzyjających Ci sytuacji i w jakimś momencie może Ci się wydawać, że już za niczym nie nadążasz. Lecz nie martw się, gdyż są to tylko pozory. Jeśli nie będziesz poddawać w wątpliwość ze wszystkim sobie poradzisz. Ponieważ na ten rok Twoją lekcją życiową jest rozwój, więc gdy nie zsynchronizujesz się z tą energią, mogą się zacząć wydarzać rzeczy niesprzyjające i powtarzające się w różnych obszarach życia, a nawet w jakiś sposób ściskające i zawężające Twoją przestrzeń życiową. Wtedy, nie walcz z tym, co się pojawia. Niejako postaraj się to zignorować i jednocześnie podjąć decyzje związane ze swoim rozwojem i zajmować się głównie tym. Wtedy w krótkim czasie sytuacja obróci się na Twoją korzyść.

 

Byk – ( 20 kwietnia – 20 maja ) – karta WIEŻA.

img069Wieża pokazuje Twoją obecną sytuację życiową. Może praktycznie uaktywniać się w różnych obszarach życia, ale głównie funkcjonuje w obszarze domu i rodziny. Mówi o tym, że różne rzeczy się „walą” albo już wcześniej się zawaliły, a teraz jest w jakiś sposób ich kontynuacja. Powoduje trudności w porozumieniu lub w utrzymaniu się w obszarze finansowym. Różnego rodzaju komplikacje mogą być na tyle dziwnie pogmatwane, że jakiekolwiek logiczne działania mogą nie przynosić spodziewanego rezultatu. Inną przyczyną może być zbyt długie trwanie w problemie i w związku z tym pojawiające się zbyt duże „skostnienie”. Nie znaczy to jednak, że musi być źle. Generalnie wieża daje Ci szansę na zmiany, ale aby to się stało musisz sam zdecydować i podjąć taki wysiłek, aby przekroczyć pewien „magiczny próg”. Ona także mówi o tym, że już od jakiegoś czasu na tym progu stoisz i nie możesz go przekroczyć, gdyż nie widzisz rozwiązań. To jest jednak tylko iluzja, która trzyma Cię być może w znienawidzonej dla Ciebie sytuacji. Ona też powoduje, że nie podejmujesz decyzji, ani działania. Takie stanie na progu niestety wiąże się z wegetacją. Wieża pokazuje – czas ją zakończyć.  Mówi, że Twoją lekcją życiową jest „przekroczenie progu”. Lecz nie wiąże się to z jakąkolwiek wojną z kimkolwiek lub jakimiś drastycznymi posunięciami. Dotyczy przede wszystkim przekroczenia własnych ograniczeń, lęków, czy oporu przed zmianami. Kiedy to zrobisz okaże się, że rozwiązania są proste, ale ich do tej pory nie widziałeś. Ta odwaga, której wymaga teraz od Ciebie karta Wieży dotyczy wyzwolenia się z kłopotliwej sytuacji i osiągnięcia większego komfortu życiowego.

Bliźnięta – ( 21 maja – 20 czerwca ) – karta ŚWIAT.

img067Dla Ciebie karta Świat ma trochę inne znaczenie niż w przypadku znaku Barana. Ona mówi o Twoich sukcesach w tym roku. Jednak większość z nich, to może być pozytywne zakończenie wcześniej już rozpoczętych działań. Może być to zdany egzamin lub zdobycie jakiegoś certyfikatu, przedłużenie umowy w pracy, awans lub podwyżka, w przypadku biznesu dopinanie różnego rodzaju transakcji. Jeśli jesteś w związku, to może być to finalizacja poprzez wejście w małżeństwo, pojawienie się dziecka, budowa domu lub zakup mieszkania. Jeśli masz jakieś kredyty lub zadłużenia, to pojawią się możliwości całkowitej spłaty lub jej większości. Generalnie szczęście dopisuje Ci w konsekwentnej kontynuacji wcześniej rozpoczętych zadań.  Natomiast, jeśli chodzi o rozpoczynanie czegoś od początku, to może to nie być zbyt dobry moment. Jeśli jednak pojawi się propozycja przeprowadzki poza granicę kraju, to powinieneś z niej skorzystać.  Karta Świat mówi o tym, że Twoja lekcja na ten rok to sukces. Z jednej strony brzmi to bardzo dobrze i możesz być zadowolony z tego, że masz taki sprzyjający czas, lecz z drugiej strony musi być ona uruchomiona poprzez Twoją wewnętrzną wiarę w siebie i w swoją skuteczność. Jeśli swoją lekcję odrobisz, może być to jeden z lepszych okresów w Twoim życiu.  Natomiast, jeśli będziesz nadal trzymać się przekonania, że się do niczego nie nadajesz, albo że masz pecha, to pomimo sprzyjających sytuacji możesz nie wykorzystać w pełni tego czasu dla siebie. Pamiętaj, że jesteś teraz w pewien sposób „skazany na sukces”, więc dlaczego nie miałbyś się już teraz poczuć człowiekiem czynu i sukcesu? 

 

Rak – ( 21 czerwca – 22 lipca ) – karta Słońce.

img070 SłońceKarta Słońce daje dużo pożytecznej energii życiowej. Jest nie tylko typem energii uzdrawiającej, lecz też niesłychanie kreatywnej. Ona obraca się teraz wokół Twojej osoby, Twego charakteru i osobowości. Jako urodzeniowy Rak masz tendencje do chowania się w głąb siebie lub cofania się z wcześniej obranej drogi. Cechuje Cię też duża wrażliwość, czasami uszczypliwość i przywiązanie do rodziny. Karta Słońca mobilizuje Cię, abyś wyszedł z ukrycia i pokazał swoje możliwości, talenty i to kim naprawdę jesteś. Nie bój się tego, gdyż jest to Twój czas większego otwarcia się na ludzi i wejścia w bardziej niż dotychczas grupowe relacje, które pomogą Ci w szlifowaniu swojej osobowości. Tym razem „ucieczki” na nic się nie zdadzą. Różnego rodzaju sytuacje będą powodować, że będziesz stawać na podium lub w jakiś sposób wyróżniać się w grupie. Niezależnie od tego, co będzie się działo – zaufaj temu, gdyż to właśnie nieustannie będzie mobilizować Cię do „rozwinięcia skrzydeł”. Jest to czas, kiedy pomysły pojawiające się w Twojej głowie na jawie lub we śnie powinny być dosyć szybko realizowane. Nawet, gdy będą wydawać Ci się nielogiczne, to nie poddawaj niczego w wątpliwość i skrupulatnie dąż do celu. Jeśli się nie poddasz – we właściwym czasie otrzymasz pomoc. Karta Słońce daje Ci lekcję większej otwartości na świat i ludzi oraz umiejętności cieszenia się tym co robisz i każdą chwilką. Gdyż poprzez uczucie radości i zadowolenia wypłyniesz na powierzchnię. Przyda się teraz żart oraz zdolność śmiania się z samego siebie.  Im więcej znajdziesz w sobie naturalnego poczucia humoru, tym większą zdobędziesz popularność.   

 

Lew – ( 23 lipca – 22 sierpnia ) – karta Moc – Siła.

img071 SiłaMoc przeważnie kojarzy się z pozytywnym przejawem siły. Lecz Moc, to jest potężna energia, nad którą trzeba umieć zapanować, gdyż kiedy wypływa spod kontroli, może wyrządzić wiele szkód. Niektórzy ćwiczą różne techniki, aby pozyskać jeszcze więcej mocy. Mogą być to różne ćwiczenia lub medytacje albo jeszcze inne praktyki. Jednak, gdy tej mocy pozyska się zbyt dużo, to nie można jej wtedy na sobie udźwignąć. Karta Moc daje Ci lekcję rozumienia swojej siły i panowania nad swoją mocą.  Moc na ten rok sprawia, że otrzymujesz dużą dawkę nadprogramowej energii. To znowu powoduje, że zostajesz niejako zmuszony do większej aktywności na poziomie umysłowym, fizycznym i psychicznym oraz do podejmowania wysokich wyzwań, które dla innych mogą się wydawać niemożliwe do zrealizowania. Generalnie, im wyższą sobie poprzeczkę postawisz, tym więcej osiągniesz. Nie jest to czas lenistwa i próżności. Nawet, gdy jest to odpoczynek, powinien być także aktywny a nie bierny. W taki sposób zachowasz dobre zdrowie i samopoczucie. Zwróć uwagę na to, że im więcej rozmyślasz, im więcej bierności w Twoim życiu, tym gorzej się czujesz. A dzieje się to dlatego, że nagromadzona energia nie została konstruktywnie spalona i właściwie ukierunkowana. Możesz być w tym roku osobą aktywną, w pełni sił i energii realizującą swoje plany, albo możesz być bez energii, wycieńczony, a czasami nawet możesz nie mieć sił aby wstać z łóżka, a proste rzeczy mogą się wydawać nie do zrobienia. Wtedy zamiast leżeć i odpoczywać – stań aktywnie do działania. Wtedy w mig przypłyną siły i poczujesz w sobie MOC.

Panna – ( 23 sierpnia – 22 września ) – karta Śmierć.

img072 ŚmierćSamo słowo śmierć może niektórych przerażać, lecz w Tarocie ta karta ma wiele innych znaczeń i nie musi oznaczać właśnie tego najgorszego. Czasami może się to odbywać jakby symbolicznie, gdzie poprzez różnego rodzaju doświadczenia uczymy się życia i jego głębszych wartości. Ta karta dla Ciebie na ten rok oznacza bardzo głęboką transformację. Te zmiany mogą wyniknąć we wszystkich obszarach Twego życia, albo tylko w tych, które już od jakiegoś czasu w pewien skomplikowany dla Ciebie sposób się wyróżniały. Najczęściej mogą obejmować naukę, pracę lub biznes. Tego rodzaju transformacja sprawia, że po jej zakończeniu większość rzeczy może nie być już takich samych jak wcześniej i zdecydowanie wiąże się z głębokimi zmianami w charakterze lub osobowości. Wymaga pewnego rodzaju zgody i współpracy z tym, co się toczy na planie zewnętrznym i wewnętrznym. Kiedy nie będziesz stawiać oporu przed zmianami, dużo łatwiej Ci to pójdzie. Kiedy jednak zechcesz zatrzymywać ten proces, to coraz silniejsze zaczniesz otrzymywać bodźce, aby ustąpić. Generalnie cały ten proces zdąża w tym kierunku, aby oczyścić i uzdrowić Twoje życie.  Największym problemem w takiej sytuacji wydaje się być przechodzenie przez transformację, które wymaga wielkiego zaufania do tego procesu. Natomiast po jej przejściu, otrzymuje się nową, rześką energię do życia. Na nowo też pojawia się radość i wyraźnie i głęboko odnajduje się bardzo istotny sens w tym doświadczeniu. Zauważa się też większą siłę charakteru i odpowiednio ukształtowane, nowe i bardziej wartościowe warstwy osobowości.     

 

Waga – ( 23 września – 22 października ) – karta Sprawiedliwość.

img073 SprawiedliwośćKarta Sprawiedliwość w pewien sposób konfrontuje się z wizerunkiem znaku Wagi – dwie wyważające szalki i ciekawe, na którą stronę waga się przechyli. Najważniejsze, aby zbyt długo nie czekać i niczego nie poddawać w wątpliwość. Energia tej karty będzie skłaniać Cię do tego, abyś z różnymi rzeczami w sposób oczywisty skonfrontowała się na planie fizycznym. Jeśli do tej pory czymś się łudziłaś, byłaś przez kogoś mamiona lub oszukiwana, to teraz prawda wypłynie na powierzchnię. Być może zderzenie z rzeczywistością przyniesie Ci w niektórych przypadkach przykrość. Lecz niezależnie od poniesionych mniejszych lub większych konsekwencji, przyniesie Ci to ratunek i wyzwolenie. To będzie wydawać się dużą większą wartością, więc generalnie nie powinnaś narzekać. Sprawiedliwość daje Ci siłę w sprawach urzędowych i prawnych, ale pod warunkiem, że z Twojej strony zamiary są uczciwe. Powoduje też, że Twoja przewaga w różnych sprawach może być właśnie poprzez sąd. Jednak jeśli będziesz okazywać słabość i naiwność może zadziałać przeciwko Tobie. Karta Sprawiedliwość na ten rok daje Ci przede wszystkim lekcje twardego i konsekwentnego stania na ziemi, czyli obracania się tylko i wyłącznie w realiach i przy racjonalnej, logicznej ocenie sytuacji. Natomiast lepiej, abyś Ty sama nie wymierzała sprawiedliwości. Zawsze szukaj sprzymierzeńców lub przerzuć tę sprawę na innych. Będąc w takiej energetyce możesz otrzymać jakiś istotny dla siebie dokument lub wystosować go sama. Twoja siła mieści się w zdecydowaniu i  trzymaniu się raz obranej  przez siebie ścieżki.   

Skorpion – ( 23 października – 21 listopada ) – karta Umiarkowanie.

img074 UmiarkowaniePrzy Twoim czasami nieposkromionym temperamencie i „wulkanach” emocjonalnych, taka karta może być niewątpliwym ukojeniem. Karta Umiarkowanie mówi – zatrzymaj się, cierpliwie poczekaj, może potrwa to trochę dłużej niż przypuszczasz, ale z pewnością czekanie się opłaci. Wiem, że tego typu tłumaczenia mogą do Ciebie nie docierać, gdyż, jeśli czegoś potrzebujesz walczysz o to, a cierpliwość nie jest Twoją najmocniejszą stroną. Niestety teraz różne rzeczy mogą się oddalać lub opóźniać . Lecz jeśli podejdziesz do tego pozytywnie, to zobaczysz w tym jakiś głębszy sens. Niewątpliwie to czekanie jest tylko dla Twego dobra. Po prostu na pewne rzeczy warto poczekać, gdyż w międzyczasie wynikną jakieś inne sytuacje, które pokażą prawdę, a być może nawet wpłyną na Twoje wcześniejsze decyzje. Dzięki temu możesz uniknąć popełnienia błędu. Generalnie karta Umiarkowanie niesie ze sobą lekcję zachowania spokoju i cierpliwości.  Mówi o tym, ze jeśli umiesz czekać, otrzymasz nagrodę. Lecz gdy będziesz niecierpliwy, długo przyjdzie Ci czekać, albo w ogóle nie otrzymasz tego, co chcesz. W tym czasie nie warto w ogóle czegokolwiek przyspieszać. Im bardziej będziesz przyspieszać, tym bardziej będzie się wszystko opóźniać. Karta Umiarkowanie daje możliwość pozytywnych rozwiązań, ale niestety w dłuższym czasie. Ten czas dostosowany jest do indywidualnego doświadczenia. Sprzyja zmianie domu lub miejsca zamieszkania, unormowaniu relacji rodzinnych i osobistych oraz wszelkim długofalowym planom. Im bardziej będziesz opóźniać decyzje, tym większy będziesz mieć wpływ na bieg wydarzeń.

 

Strzelec – ( 22 listopada – 21 grudnia ) – karta Mag.

img075 MagMag jest bardzo ciekawą kartą dającą wiele różnorodnych możliwości. Mag dysponuje wszystkimi żywiołami: ognia, ziemi, powietrza i wody. Ma także wszelkie potrzebne dla siebie narzędzia, aby z niczego zrobić coś. Dysponuje także potężnym wsparciem ze strony Sił Wyższych. Warunkiem jest czystość i sprawiedliwość. Karta Mag jest pewnego rodzaju wyzwaniem, aby jednak trochę oderwać się od ziemskich spraw i zajrzeć w głąb swojej duszy i ducha. W ostatnim czasie się trochę pogubiłeś, a to zagubienie spowodowało plątaninę różnych zwykłych lub niezwykłych okoliczności. Niektóre z nich mogły spowodować, że straciłeś wgląd w to, po co tu jesteś, co robisz i kim tak naprawdę jesteś. Ten czas sprzyja Ci, abyś oderwał się myślami całkowicie od tego, co już znasz i pozwolił aby w Twoim umyśle zapanowała cisza. Gdyż dopiero z tej ciszy wyłoni się cała PRAWDA. Być może to sprawi, że Twój sposób postrzegania rzeczy i świata się zmieni. Możesz mieć wrażenie, że grunt spod nóg Ci się usuwa. Nie obawiaj się niczego. Dzięki takim przemianom będziesz mógł ponownie stanąć mocno na ziemi i na bazie swoich doświadczeń zbudować nową, bardziej wartościową dla siebie rzeczywistość. Karta Mag w tym roku niesie Ci ze sobą lekcję tworzenia. Jest to lekcja bardzo głęboka, na różnych poziomach Twojej osobowości. Zostaną poruszone wszystkie jaźnie: świadomość, podświadomość i nadświadomość. Znajdą one dla siebie nowy punkt porozumienia i nowy obszar ekspresji. Sam nie raz teraz możesz siebie zaskoczyć. Miej zaufanie i zachowaj spokój. Właśnie wszedłeś na drogę synchronizacji z Kosmicznym Umysłem.

Koziorożec – ( 22 grudnia – 20 stycznia ) – karta Wieża.

img069Pomimo, że Twój ziemski brat Byk także wyciągnął kartę Wieży, to jednak to, co niesie ona dla niego zupełnie różni się od tego, co niesie ze sobą dla Ciebie. Ona dla Ciebie przynosi dobre wieści i nadzieję na przyszłość. Dodaje otuchy i pomaga w pokonywaniu problemów i przeciwności. Daje Ci siłę i konsekwencję w walce o siebie i słuszne sprawy. Pozwala Ci też pokonać różne stereotypy i sztywne struktury, w których znalazłeś się szukając pozornego poczucia bezpieczeństwa. Karta Wieży na ten rok daje Ci lekcję łamania struktur i dotychczasowych przyzwyczajeń, abyś stał się wewnętrznie lżejszy i bardziej elastyczny w swoim postępowaniu. Pomaga Ci także polepszyć swoje zdrowie i ogólnie poprawić samopoczucie. Energia Wieży podsuwa Ci sytuacje, w które zechce Cię wciągnąć tylko, dlatego żeby pokazać Ci, że wszystko we wszechświecie wibruje, a stabilność i poczucie bezpieczeństwa zachowane jest w zmianach. Natomiast sztywne trzymanie się swoich przyzwyczajeń zatrzymuje energię życiową i tworzy iluzję bezpieczeństwa, pod której przykrywką czai się lęk. Jeśli poszukasz głębiej, znajdziesz przyczynę tego lęku. Doświadczenia, które niesie ten czas zmierzają do tego, abyś pozbył się lęku i zaczął bardziej swobodnie poruszać się w swoim życiu. Pomoże Ci w tym przewartościowanie spraw i nastawienie dokładnie na to, co jest dla Ciebie najważniejsze. Otwiera Ci się przestrzeń na realizowanie swoich marzeń, ale przyznaj się, gdzieś po drodze chyba o nich zapomniałeś i przestałeś marzyć. Przypomnij sobie to wszystko za czym tęskniła Twoja dusza i zrób to teraz dla siebie.

Wodnik – ( 21 stycznia – 19 lutego ) – karta Cesarzowa.

img076 CesarzowaKarta Cesarzowej jest mocną kartą w obszarze decyzyjności, biznesu, a także osobistej atrakcyjności oraz umiejętności zarządzania sobą, swoim życiem i innymi. Trzeba tu jednak rozróżnić energię męską i żeńską. Dla kobiet oznacza ona rozkwit kobiecości i znaczne podniesienie własnej atrakcyjności. Jej siła znajduje się z jednej strony w miękkości a z drugiej w twardości charakteru. Takie połączenie konfiguracji może nie być łatwe do zrobienia, lecz jeśli się uda, może pozytywnie wpłynąć na wszelkie aspekty życia.  Dla kobiet karta Cesarzowa niesie lekcje dbania o siebie, o swój wygląd, swoje ciało, a także swoje radości i przyjemności. Kiedy zgrasz się z energią tej karty możesz doświadczać coraz więcej indywidualnej radości w swoim życiu, a Twój umysł będzie wyszukiwać Ci takie rzeczy, abyś mogła się cieszyć jeszcze bardziej.  Dla mężczyzn karta Cesarzowa niesie lekcje związane z dyplomacją, zarządzaniem i biznesem. Jeśli Twój sposób funkcjonowania i postrzegania rzeczywistości jest sztywny, to teraz więcej osiągniesz, jeśli staniesz się bardziej elastyczny.  Tym razem więcej może zdziałać Twój urok osobisty i to, że jesteś dla kogoś miły niż walka i „boksowanie się”. Czasami też warto pozornie ustąpić, aby potem podchodząc z drugiej strony zrealizować swój cel. Kiedy podejdziesz do spraw miękko – inni się do Ciebie dostosują. Kiedy będziesz trzymać się sztywno zasad – napotkasz opór. Generalnie niezależnie już od płci karta Cesarzowa niesie ze sobą sukcesy dla osób, które znają swoją wartość i dbają o siebie. Natomiast nie toleruje „matkowania”, poniżania, czy też poświęcania się.

Ryby – ( 20 lutego – 20 marca ) – karta Mag.

img075 MagTy podobnie jak Twój brat Strzelec wyciągnęłaś na ten rok kartę Maga. Jest ona generalnie sama w sobie niezwykle pozytywna, ale w Twoim przypadku nie sięga aż tak wysoko energetycznie jak w przypadku Strzelca. Daje Ci ona wiele narzędzi, którymi możesz teraz w sposób całkowicie świadomy wpływać na bieg wydarzeń i kreować swoją rzeczywistość. Jest to o tyle miłe dla Ciebie, że ostatni czas raczej Cię nie oszczędzał i miałaś więcej doświadczeń związanych z poczuciem bezsilności niż sprawczości. Dlatego też dziwnym może Ci się wydać, że teraz robisz to samo, co kiedyś i w podobny sposób, a kiedyś to nie wychodziło a teraz wychodzi. Najlepiej nie zagłębiaj się w to za bardzo, tylko korzystaj z okazji. Karta Maga niesie ze sobą lekcje radzenia sobie w każdej sytuacji. Ponieważ jest to energetyka samodzielna, to nie czekaj aż ktoś coś zrobi za Ciebie, albo że los lub sytuacja Ci coś podsunie, bo możesz czekać „wiecznie”. Natomiast większość rzeczy, które zechcesz zrobić sama, wyjdą Ci całkiem nieźle. Zastanów się w jakim obszarze życia masz największe braki i skoncentruj się przede wszystkim na tym. Jeśli nie będziesz rozpraszać energii na zbyt wiele spraw, szybciej uzyskasz pozytywne efekty. Energia Maga jest sprawcza, kiedy uaktywnia się jednocześnie wszystkie narzędzia, czyli: działanie, pozytywne nastawienie, szukanie sprzymierzeńców i odwaga w kreowaniu nowej rzeczywistości. Mag daje dużą indywidualność, więc jeśli zechcesz powielać czyjeś pomysły, mogą nie przynieść spodziewanych efektów. Natomiast niekonwencjonalność, nowatorstwo i element zaskoczenia zadziałają rewelacyjnie. Pamiętaj jednak o konsekwencji.