Los – przejście przez doświadczenie – horoskop

W tym roku Kamilo Ascendent Twego horoskopu solarnego ustawia się w znaku Koziorożca i dodatkowo jeszcze zasilany jest przez władcę znaku Saturna z dwunastego domu solarnego.

Niestety to pokazuje, że nie jest to zbyt łatwy rok, ale jeśli wiesz wcześniej, to możesz się jakoś do niego przygotować.

Ascendent w Koziorożcu i Saturn niesie tego typu doświadczenia, które mają wypróbować psychikę i człowieka, na ile jest silny wewnętrznie i na ile stabilny w sobie. Często tego typu doświadczenia odbiera się jak los lub przeznaczenie przez które trzeba przejść, bo nie można od tego uciec albo ominąć.

Taki układ niesie bardzo głębokie lekcje. Mogą wydarzać się sytuacje blokujące, wstrzymujące lub rozwalające dotychczasowe struktury wewnętrzne lub życiowe albo jedno i drugie.

Jeśli zbyt mocno jesteś do różnych rzeczy przywiązana, to teraz mogą się one zawalić, abyś mogła te więzy rozwiązać. W tym przypadku nie chodzi o to, aby  tworzyć Ci problemy, tylko abyś uwolniła swoją duszę. Głównie chodzi tu o przywiązania psychiczne i emocjonalne.  Jeśli puścisz te rzeczy od wewnątrz, sytuacja zewnętrza się ustabilizuje, ale na innym, bardziej wartościowym dla Ciebie poziomie.

Im bardziej będziesz przezywać daną sytuację i im bardziej nie będziesz mogła się z nią pogodzić i zaakceptować, tym bardziej będzie Cię trzymać i naciskać na Ciebie.

Jest to coś takiego, że jeśli człowiek popełnia błędy związane ze swoim rozwojem duchowym i zbacza z właściwej drogi , to życie i los ograniczy i przyciśnie człowieka i zamknie mu wszystkie możliwe ścieżki, otwierając tylko jedną możliwą furtkę.  Ta  otwarta furtka to jest nasza właściwa droga, na którą ukierunkowuje nas los. Jeśli z jakichś powodów chcemy trzymać się starej struktury, przyzwyczajeń, przekonań, to los będzie trzymał nas w zamknięciu tak długo, aż wejdziemy w końcu na właściwą drogę.

W gruncie rzeczy, po co się zmagać i walczyć z losem, gdyż po pierwsze i tak jest to dla naszego dobra, a po drugie i tak los nie odpuści, póki nie podejmiemy właściwych decyzji i działań.

Ten czas nie jest łatwy dla danej osoby, gdyż chce zatrzymać to, co zatrzymać się nie da. W związku z tym pojawiają się takie emocje jak żal, poczucie krzywdy, zranienia, niesprawiedliwości i lęku przed zmianami.

W tym przypadku zamiast użalać się nad sobą potrzeba większej dojrzałości psychicznej i wyrażenie wewnętrznej zgody na różnego rodzaju zmiany z pełnym zaufaniem do doświadczenia, że niezależnie od tego, czy to rozumiem, niezależnie od tego czego chcę,  wierzę, że wszystko, co się dzieje jest dla mojego dobra.

Teraz  przez doświadczenie trzeba przejść. Dopiero jak wejdziesz w otwartą furtkę i widzisz nową drogę, wtedy dopiero bardzo głęboko uświadamiasz sobie sens swego doświadczenia.