Miłość i przekonania – horoskop

Pierwszy dom horoskopu – dom tożsamości i dom życia – obejmuje znak Koziorożca, Wodnika i Ryb.

Ascendent w Koziorożcu ma pozytywny aspekt z Wenus z siódmego domu a napięty z Jowiszem  w drugim domu.

Wenus jest planetą miłości, przyjaźni, harmonii, piękna i spokoju, lecz w powiązaniu z Koziorożcem nie jest to dla niej zbyt dobry układ.

To pokazuje, że bardzo potrzebujesz miłości i jest ona dla Ciebie najważniejsza ze wszystkiego w życiu. Znak Koziorożca pokazuje, że miałeś tej miłości w swoim życiu , a szczególnie w dzieciństwie bardzo mało, albo w ogóle i czułeś się cały czas samotny i niepotrzebny.

Do tego, aby zaistnieć w ogóle w swoim świecie potrzebowałeś tylko miłości, bo wiedziałeś, że ona da Ci fundamenty do życia. Wiedziałeś, że jeśli będziesz mieć miłość, to wtedy będziesz mieć już wszystko, co Ci potrzeba, bo reszta to już są drobiazgi.

Brak miłości powoduje, że masz tendencję do niemal natychmiastowego przywiązywania się uczuciowego. Twoje uczucia są głębokie i bardzo trwałe. Potrafisz wiele znosić w imię miłości. Jednak to przywiązanie i oddanie powoduje, że z jakichś nie do końca wytłumaczonych powodów, związki Ci się nie udają.

Spowodowane jest to niestety tym, że zbyt głęboko uczuciowo się przywiązujesz do różnych osób; matki, partnerki, a także do tych osób, na których Ci bardzo zależy.

Kiedy przywiążesz się uczuciowo, emocjonalnie lub umysłem do danej sprawy, idei lub osoby, to pomimo bardzo rokującej nadziei na pozytywny rozwój wypadków, może to w trakcie obrócić się na Twoją niekorzyść.

Generalnie im bardziej walczysz o miłość, im bardziej jej potrzebujesz, im więcej nadajesz jej wartości i ważności, tym więcej generujesz w ten obszar energii i w końcowym rezultacie, tym mocniej ta sytuacja Cię uderzy.

W związku z tym zbierasz w swoim życiu wiele ran. Te sytuacje układają się tak, że uderzają Ciebie w najczulsze miejsce w serce. Potem musisz się zbierać i leczyć z tego.

Jesteś bardzo atrakcyjnym mężczyzną, więc nie masz problemów ze znajdowaniem następnych partnerek, lecz sytuacje mogą się powtarzać. Jeśli się powtarzają, to zaczynasz wątpić w siebie i sens tworzenia jakichkolwiek związków. Obawiasz się też, że sytuacja znowu się powtórzy.

Jednak Twoje pragnienie miłości jest tak bardzo sile, gdyż związane jest z Twoim być lub nie być, a może nawet w ogóle istnieć, że pomimo porażki znowu walczysz i znowu wchodzisz w następny związek, który traktowany tak poważnie, może tylko pogłębić ten negatywnie funkcjonujący mechanizm.

Pozytywne połączenie Ascendentu w Koziorożcu z Wenus z siódmego domu pokazuje, że nie ma w tym Twojej winy i nie robisz błędów. Jest to prawdopodobnie mechanizm związany z Twoim funkcjonowaniem uczuciowym z mamą i z ojcem. Prawdopodobnie byłeś w tzw. chłodzie emocjonalnym, karany za swoje starania. Co przełożyło się na to, że im bardziej się starasz, tym bardziej później boli, a także to, że cokolwiek byś zrobił i tak będzie źle, czyli że niezależnie od tego, co zrobisz, nie dostaniesz miłości. Takie gonienie króliczka za marchewką, której prawdopodobnie nigdy się nie dogoni.

Nie brzmi to zbyt optymistycznie, ale ja ze swojej strony muszę pokazać Twój obraz i Twojego życia w sposób obiektywny, pokazując je z każdej strony.

Bardzo Ciebie proszę, potraktuj to jako informację o sobie, a nie w taki sposób, żeby to jeszcze bardziej przeżywać.

Te mechanizmy, o których piszę są nieuświadomione i funkcjonują na głębszych poziomach podświadomych.  Logicznie wszystko ogarniasz i odbierasz prawidłowo, natomiast później coś zaczyna iść nie tak.

Te powtarzające się sytuacje , udowadniające Ci ciągle, że z jakichś przyczyn nie zasługujesz na miłość, powodują, że czujesz się nieszczęśliwy i  bezwartościowy ( aspekt z Jowiszem z drugiego domu ).

To zaniżone poczucie własnej wartości powoduje, że jeszcze bardziej się starasz i chcesz pokazać  z jak najlepszej strony, a także poświęcasz, a to niestety jak błędne koło sprawia, że jesteś poniżany, albo źle traktowany, gdyż jesteś postrzegany jako ktoś nie wartościowy.

Zaniżone poczucie własnej wartości powoduje, że to co myślimy o sobie i jakie mamy przekonania, tak inni o nas myślą i są w taki sposób przekonani.

Sądzę, że kręcisz się w kółko nie znajdując pozytywnego rozwiązania tej sytuacji. Czasami możesz się czuć jak w labiryncie, w którego ciągle szukasz wyjścia i ciągle obijasz się o ściany, nie mogąc tego wyjścia znaleźć.

W trakcie analizy Twojego horoskopu mam nadzieję, że znajdziemy rozwiązania na wszystkie Twoje bolączki.

Znak Koziorożca, Wodnika i Ryb w pierwszym domu pokazuje na to, że jesteś złożoną osobowością. Potrafisz być wytrzymały, konsekwentny, uporządkowany, zdyscyplinowany, uparty w dążeniu do celu i starasz się zebrać siły i podnieść się po każdej porażce. Tylko im częściej się one powtarzają, tym trudniej i dłużej trwa podnoszenie się.

Masz doskonały zmysł organizatorski. Jak się uprzesz, potrafisz nauczyć się, tego co zechcesz.  Umiesz racjonalnie ogarnąć sytuację i znaleźć rozwiązania , nawet dość zawiłych problemów.  W stosunku do innych ludzi starasz się być miły, kulturalny i towarzyski. Uważasz, że konflikty można rozwiązywać poprzez kulturalną rozmowę.

Z drugiej strony  potrafisz być także radosny, swobodny, niekonwencjonalny, lubiący wyzwania i przygody. Funkcjonujący na większym luzie i w większej przestrzeni ( Wodnik ).

Na końcu domu leżą Ryby, to sprawia, że masz tendencje do poświęcania się w imię miłości dla innych, cierpienia i samoudręczenia. Możesz mieć nawet w sobie przekonanie bardziej lub mniej uświadamiane, że w miłości trzeba się poświęcić i ucierpieć i im bardziej się cierpi , to tym bardziej się kocha lub im bardziej się kocha, to tym bardziej trzeba ucierpieć. Mogą to być wzorce  miłości z dzieciństwa, ale mogą to być też filmy lub książki o wielkiej  miłości tj. „ Romeo i Julia”, które zakotwiczyły te przekonania lub sprawy religijne związane z cierpieniem, przez które ma się dojść do Boga.

Wszelkie tego typu przekonania mogą trzymać Cię we wzorcu udręczania samego siebie, gdyż możesz w tym cierpieniu w miłości widzieć jakąś głęboką wartość.

Warto się temu bliżej przyjrzeć i zmienić te przekonania.