Trudności w relacjach z kobietami – analiza astrologiczna

Adamie Twoje trudności w relacjach z kobietami są bardzo złożoną sytuacją i wynikają z kilku składających się na ten temat problemów.

Pierwszy z nich opiera się na Czarnym Księżycu położonym w pierwszym domu horoskopu w znaku Bliźniąt.

Czarny Księżyc funkcjonuje bardzo zmyłkowo i to, co wydaje się być pozytywne, zamienia się niestety w negatyw. Jest to dość trudne do zrozumienia, ale postaram się to wytłumaczyć.

Ten Czarny Księżyc związany jest z Twoją osobowością i Twoim podświadomym, głębokim przywiązaniem do matki. To przywiązanie opiera się na generowaniu silnych emocji i silnych przeżyć emocjonalnych związanych z matką.

Patrząc z drugiej strony matka może przywiązywać Ciebie do siebie świadomie, albo nieświadomie. To powoduje, że  nie możesz dojrzeć emocjonalnie do  tego, aby być dorosłym i wejść w realne, pozytywne związki z kobietami.

Jeśli mama trzyma dziecko dorosłe w dziecięcości, np. myśli za nie, boi się o nie, trzęsie się o nie, robi za niego różne rzeczy, kontroluje, manipuluje i wymusza, aby dziecko robiło tak, jak ona chce, to znaczy, że nie pozwala temu dziecku dorosnąć.

Jeśli mama nie pozwala dziecku dorosnąć i nie umie odpuścić, w zależności od charakteru i osobowości dorosłe dziecko może postąpić przeważnie na dwa sposoby, albo denerwując się, złoszcząc na matkę, walcząc z nią i ewentualnie ograniczając lub odcinając kontakt, albo podporządkując się matce dla tzw. świętego spokoju lub obarczone winą starając się aby matki nie zranić i robić tak jak ona chce. Czasami może się zdarzyć , że te wszystkie reakcje i odczucia mogą być pomieszane.

Czasami przywiązujące intencje matki mogą być ukryte poprzez manipulację i wtedy na poziomie fizycznym wydaje się, że jest wszystko w porządku, natomiast w dalszym ciągu intencje mogą być uzależniające.

Kiedy dorosłe dziecko daje się uzależniać i manipulować przez matkę, wtedy na poziomie emocjonalnym pozostaje w wieku dziecięcym i nie dojrzewa do dorosłości. Wtedy z jednej strony może rozwijać się fizycznie, umysłowo, osiągać nawet jakąś karierę zawodową, a z drugiej strony może mieć ogromne problemy w stworzeniu pozytywnego związku uczuciowego.

Trzeba to sobie wyobrazić w taki sposób, jakby ten dorosły człowiek był małym dzieckiem, w Twoim przypadku np. 7 letnim chłopcem.

Trzeba w związku z tym zadać sobie pytanie, czy 7 letni chłopiec jest gotowy na to, aby wejść w związek z dorosłą, dojrzałą kobietą, zaangażować się uczuciowo, stworzyć dom, rodzinę, mieć dzieci i wziąć odpowiedzialność za drugiego człowieka.

Dość łatwo sobie na to pytanie odpowiedzieć. Mały 7 letni chłopiec nie może dobrze funkcjonować w życiu dorosłym.

Wtedy, kiedy taki niedojrzały emocjonalnie i uzależniony emocjonalnie od mamy chłopiec chce wejść w relację z kobietą, nierzadko od tej kobiety może usłyszeć, że jest „chłopczykiem w krótkich spodenkach”. Przeważnie , kiedy mężczyźni coś takiego słyszą, denerwują się i złoszczą odbierając to tak, jakby kobieta chciała im dokopać i totalnie tego nie rozumieją.

Matka może emocjonalnie uwiązać do siebie, zarówno córkę, jak i syna, lecz w większości przypadków dużo silniej jednak matki koncentrują się na synach. Dziewczynki generalnie dojrzewają szybciej od chłopców i lepiej sobie radzą z emocjami, ale dla nich także sytuacja, kiedy matka uzależnia jest dość trudna.

Natomiast dla chłopców czasami taka sytuacja może być niemal patowa. Z jednej strony taki chłopiec stara się walczyć o swoją przestrzeń, a z drugiej strony nie chce zranić uczuć matki, więc jeszcze bardziej się zaplątuje i zaczyna być w potężnym konflikcie wewnętrznym. Czasami może sobie zdawać z tego sprawę, a czasami nie.

Ponieważ mężczyzna dorosły z rozwojem emocjonalnym na poziomie małego dziecka, jest po prostu w sprawach uczuciowych dalej małym dzieckiem, to albo w ogóle nie znajduje partnerki, albo kiedy nawet coś się zdarza, to się rozpada nie wiadomo do końca z jakiego powodu i nie wychodzi. 7 letnie dziecko nie jest przygotowane do dorosłego, poważnego związku, albo może nieświadomie wchodzić tylko w zabawę, albo pewne rzeczy po prostu mogą je przerastać.

W związku z takim położeniem Czarnego Księżyca w Twoim horoskopie, nie oderwiesz się od zawiązywania emocjonalnego mamy i nie ułożysz sobie życia osobistego, jeśli na jej zachowanie i reakcje nie zobojętniejesz emocjonalnie.

Nie chodzi tu o zrywanie kontaktu fizycznego, dbaj o mamę i pomagaj jej w różnych rzeczach, ale chodzi tu o nie przeżywanie czegokolwiek emocjonalnie, co jest z nią związane, niezależnie od tego, co się dzieje.

Chcę nadmienić jeszcze , że w tym przypadku zerwanie kontaktu fizycznego, nie odzywanie się , czy wyjazd na drugi koniec świata, czy lot na Księżyc, tego nie załatwi, gdyż takie działanie nie ma granic przestrzennych i działa na poziomie niewidocznym na każde odległości.

Aby polepszyć sobie sytuację , trzeba taką pracę wykonać na planie wewnętrznym, emocjonalnym np.; przestać się wbijać w poczucie winy, denerwować i przejmować, przeżywać lęki i niepewności, w związku z tym, co mówi lub robi mama.

Jeśli się złościsz i walczysz z mamą, to znaczy , że nie jesteś wolny. Jeśli rozpamiętujesz i przeżywasz, to co z mamą się dzieje, jesteś dalej zaplątany. Tym zaplątaniem, mama trzyma Ciebie, żebyś nie dorósł i nie wyrwał się spod jej kontroli.

Jedynym sposobem jest emocjonalnie zobojętnieć, natomiast zewnętrznie się zatroszczyć.

Przez to zobojętnienie emocjonalne mama nie będzie miała haczyka, aby Cię uwiązywać, więc będziesz miał więcej swobody i przestrzeni życiowej, aby funkcjonować bardziej samodzielnie i poprzez samodzielność doświadczać i uczyć się różnych rzeczy.

Tylko wolny od uwiązań emocjonalnych mamy, będziesz mógł dojrzeć emocjonalnie. Kiedy dojrzysz emocjonalnie, nie będziesz mieć żadnych problemów z ułożeniem sobie życia osobistego.

Jesteś bardzo atrakcyjnym i mądrym mężczyzną, więc w ogóle nie powinieneś mieć żadnych problemów w relacjach z kobietami.

Natomiast są mamy, które mogą nigdy nie dać prawa dziecku do tego, aby dorosnąć. Wtedy dziecko może zostać wiecznym dzieckiem. Wtedy też mama może nigdy tak naprawdę nie zaakceptować, żadnego partnera, czy partnerki dziecka, gdyż każdy będzie zły. W taki sposób nie daje dziecku prawa na samodzielność, na jakikolwiek wybór, czy na naukę poprzez doświadczanie.

W niektórych przypadkach mamy tak mocno mogą dzieci ściskać w tej uwięzi, że może zamknąć się cała przestrzeń życiowa. Np. dorosłe dziecko nie może znaleźć pracy i samodzielnie się utrzymać, związki się sypią, relacje z ludźmi nie układają itd. To dziecko się szarpie i walczy i może nawet coś pozornie osiąga, lecz jeśli jakiś czas upłynie i dorosłe dziecko wpada w takie problemy, że jedynym rozwiązaniem jest powrót pod skrzydełka mamy i skorzystanie z jej pomocy, czy z pomocy rodziców, to wyraźnie pokazuje, o takiej uwiązującej zależności.

Mam nadzieję, że przykłady, które tu przytoczyłam, pomogą Ci zrozumieć Twoją sytuację i zmotywują Cię do pracy nad sobą, aby spowodować spodziewane i konieczne zmiany w swoim życiu.

Jeśli będziesz mieć z tym jakiś problem i będzie Ci trudno poradzić sobie samemu, to zapraszam na regres hipnotyczny, który pomoże Ci w uwolnieniu się i przeformowaniu przekonań i zależności.

Może też okazać się, że nie będzie to konieczne, gdyż możesz to głęboko przemyśleć, przewartościować sobie różne rzeczy i sam na spokojnie na tyle ułożyć sobie to w głowie, aby zmienić swój sposób postrzegania i zachowania.

Ja życzę Ci, aby Ci się to udało zrobić jak najszybciej. Pamiętaj, że masz 100% szanse na piękny, udany, szczęśliwy związek z kobietą.