Wpływ domu rodzinnego – horoskop astrologiczny.

Czwarty dom horoskopu – dom Twoich korzeni, poczucia bezpieczeństwa oraz zakończeń wszelkich spraw- obejmuje znak Ryb i Barana.  W znaku Ryb posadowiony jest Saturn.

Ten dom pokazuje dom i sytuacje, w których się wychowywałaś, ale także Twój dom i rodzinę, którą sama będziesz tworzyć.

Saturn w znaku Ryb daje tu niejaki chłód i pewną surowość. W domu najważniejsza musiała być dyscyplina i obowiązek. Mogło być mało żartów, czy spontanicznego śmiechu. Domownicy raczej wycofani w swój świat wewnętrzny. Zabawa, czy żarty mogły być traktowane, jako coś niestosownego. Mama poświęcająca się dla rodziny, nie dbająca o swoje radości czy przyjemności. Ojca albo mało było w domu, albo z jakiegoś innego powodu mógł być wycofany lub nieobecny. W swoich działaniach mogłaś być bardzo kontrolowana i ograniczana. Nawet Twoje życie towarzyskie mogło być pod dużą lupą. Twoja mama chce wszystko wiedzieć o Tobie i Ciebie kontrolować, lecz Ty starasz się jak możesz uzyskiwać swoją własną przestrzeń i stać się dorosłą i odpowiedzialną za siebie osobą. Zbyt mocne zainteresowanie mamy Twoją osobą może Ciebie denerwować. Jednak patrząc z drugiej strony możesz dużo skorzystać. Np. przejmując jakiś biznes po mamie lub ojcu lub ułatwić sobie drogę podążając już przetartymi finansowo przez któreś z nich szlakami.

Twoim problemem Marto wyniesionym z domu rodzinnego jest to, że nie czujesz się kochana i wielokrotnie czułaś się samotna i niezrozumiana. U Ciebie miłość wiąże się głęboko z porozumieniem i zrozumieniem. Jeśli tego nie masz i nie czujesz się rozumiana, to wtedy wydaje ci się, że nie jesteś kochana. Nie musi być to zgodne z prawdą, ale Twój odbiór miłości głównie na tym się opiera.

To tez powoduje, że nie jesteś taka odważna z wchodzeniem w relacje damsko – męskie. Jakakolwiek trudność w porozumieniu się z ewentualnym partnerem sprawia, że dość szybko wycofujesz się w swój wewnętrzny świat.  Nie sprzyja też wyuczona przez lata powaga i zbyt poważne traktowanie uczuć. Jeśli nauczyłabyś się śmiać z siebie i po prostu bawić się różnymi sytuacjami, niczego szczególnego nie oczekując, wtedy łatwiej byłoby Ci nawiązać relacje z mężczyznami.    

W taki sposób usytuowany czwarty dom pokazuje, że nie czułaś się w swoim domu bezpiecznie, że często musiałaś coś ukrywać, po to aby zachować swoją tożsamość. Także relacje ojca z mamą powodowały napięcia, które ciężko znosiłaś. Twój dom rodzinny kojarzy Ci się z sytuacją, w której ciągle musisz się do czegoś dostosowywać i podporządkowywać. Czujesz, że Cię to w jakiś sposób ogranicza, że nie możesz żyć po swojemu i ciągle musisz kombinować, jak zrobić aby zrobić jak chcesz i aby jednocześnie spełnić oczekiwania innych.

Chcesz być samodzielna i samodzielnie decydować o sobie, dlatego też zbytnie zainteresowanie mamy swoją osobą możesz uważać za zbytnie wtrącanie się w Twoje sprawy.

Jeśli jednak nie będziesz reagować zbyt nerwowo, to możesz skorzystać z wielu całkiem dobrych dla Ciebie rad. Natomiast jak się naburmuszysz, to wtedy nie słuchasz.

Taki układ z Saturnem w czwartym domu powoduje, że swoje życie rodzinne możesz zakładać w późniejszym czasie. Najlepszy dla Ciebie czas to około trzydziestki. Twój dom będzie bogaty i przestronny. Najprawdopodobniej będzie to dom z ogrodem wybudowany lub kupiony przez Ciebie lub partnera. Będziesz bardzo dobrze sytuowana finansowo a Twoja rodzina będzie funkcjonować w komforcie materialnym. Z jakiegoś dziwnego powodu możesz nie prowadzić domu otwartego dla przyjaciół i znajomych, a spotykać się raczej z nimi w jakiś innych neutralnych miejscach. Twój partner życiowy może być sporo starszy od Ciebie lub sprawować jakiś poważny urząd lub być zbyt poważnie podchodzącym do życia albo to wszystko mieć jednocześnie.

Jest to także dom zakończeń różnych spraw. On pokazuje, że jesteś bardzo niecierpliwa. Jeśli przychodzi Ci na coś długo czekać, to możesz nie chcieć już kończyć i rezygnować w przedbiegach. Chcesz albo już albo wcale. Warto byłoby jednak kształtować cierpliwość, aby dokańczać to, co zaczynasz.