Zdolności i konsekwencje wysokiego poziomu intelektu.- Analiza dłoni.

Dłoń lewa.                                           Dłoń prawa.

Dłonie męskie.

Patrząc na Twoje dłonie Adamie z zewnątrz wyraźnie wyróżnia się typ filozoficzny dłoni. W takiej dłoni charakterystyczną cechą są zgrubienia występujące na stawach palców, tworzące tzw. węzły, mocny kciuk i zaokrąglone końce palców. Węzły na dolnych stawach palców – zwane materialnymi mówią o ewentualnych sukcesach materialnych i zamiłowaniu do porządku. Węzły na górnych stawach palców – węzły myśli, mówią o dużej inteligencji posiadacza i umiejętności logicznego myślenia. Jeśli węzły, tak jak u Ciebie występują na szerokich i mięsistych palcach mówią o niezależności i aktywności umysłowej człowieka, buntowniczym duchu oraz zdolnościach wynalazczych i twórczych. Szczególnie zgrubienia występujące na górnej powierzchni palców, a nie na bokach palców świadczą o dłoniach wynalazców.

Generalnie taka budowa dłoni pokazuje, że dana osoba musi wszystko dokładnie analizować i wielokrotnie wracać myślami do różnych sytuacji. Z jednej strony jest to ogromny umysłowy i intelektualny potencjał człowieka, a z drugiej strony niestety tworzy to ogromny problem. Ten problem  mieści się w tym, że taka osoba czuje w sobie przymus ciągłego myślenia i przemyśliwania sobie różnych rzeczy. To powoduje bardzo duże napięcia w umyśle, stres i napięcia emocjonalne. Takie napięcia mogą wywoływać myśli natrętne, które atakują i wymuszają różne rzeczy. Wtedy może pojawiać się lęk i można wpadać w panikę. Przeważnie w takich przypadkach ma się tendencje do wyobrażania sobie różnych negatywnych rzeczy i wierzenia w nie. Ta wiara może powodować tendencje ucieczkowe lub rezygnowanie z rzeczy, które w rezultacie są dobre dla człowieka.

Taki człowiek musi ciągle zmagać się ze sobą i swoim bardzo aktywnym umysłem. Generalnie lepiej byłoby zajmować się rzeczami konstruktywnymi, uczeniem się nowych rzeczy, czy tez różnymi dociekaniami w pracach naukowych niż myśleniem. Zbyt dużo myślenia, a zbyt mało działania może powodować stres i zatrzymanie aktywności na rzecz myślenia. Im więcej myślenia, tym więcej stresu. Im więcej stresu, tym bardziej obciążony mózg. Im bardziej obciążony mózg, tym mniej energii na działanie itd.

Przy tak dużym poziomie intelektu człowiek ma dużą potrzebę rozumienia tego co się dzieje, drugiego człowieka, jego zachowania, a przede wszystkim rzeczy niezrozumiałych dla siebie.

Niestety w tym jest pułapka. Ludzki umysł, pomimo że w ostatnich stuleciach  bardzo się rozwinął  w porównaniu do innych cywilizacji jest jednak nadal dość mocno ograniczony w pojmowaniu różnych rzeczy. Na dany moment swego rozwoju można nie rozumieć tego, co się wydarza i wtedy nie należy „łamać głowy” aby to zrozumieć, gdyż człowiek się coraz bardziej zaplątuje i nie może normalnie żyć i normalnie funkcjonować, póki nie zrozumie tej sytuacji.  Taka postawa powoduje ogromny stres, lęk przed życiem i przed wszystkim, czego się nie rozumie. W następstwie tego może się pojawić wewnętrzne przerażenie, które czasami może się rozlewać nie tylko na cały umysł, ale także na całe ciało. Ten paraliż powoduje niemal całkowite zatrzymanie życia. Przedstawia się to w taki sposób, że niby pozornie coś się dzieje, ale tak naprawdę nic szczególnego się nie dzieje, życie nie płynie a sprawy nie układają się w jakąś logiczną całość.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest nie dochodzić tego, o co chodzi, co się dzieje, jaka jest przyczyna lub z czego wynika konsekwencja. Trzeba to po prostu zostawić i się tym nie zajmować, a zajmować się swoimi bieżącymi sprawami i normalnym życiem. Trzeba przyjąć postawę, że jeśli czegoś nie rozumiem, to trudno. Jeśli mam zrozumieć, to zrozumienie kiedyś w odpowiednim momencie przyjdzie, lecz jeśli nie przyjdzie to też dobrze, bo ja tego wcale nie muszę wiedzieć. W tym przypadku ważniejsze jest żyć niż wiedzieć, gdyż pogodzić się tego nie da.

Mogą w życiu człowieka zdarzyć się takie sytuacje, których nigdy się nie zrozumie. Czy warto swój umysł uwiązywać do takich sytuacji i zapuszczać się w labirynt myśli bez wyjścia?  Z pewnością nie warto, lecz zdarzają się przypadki, że można całe swoje życie spędzić głównie na rozmyślaniu, analizowaniu spraw i doszukiwaniu się różnych rzeczy.

Tak silny umysł umie również zbyt mocno i zbyt jaskrawo przedstawiać i postrzegać różne treści. To powoduje, że może uwiązywać się do rzeczy postrzeganych jako porażki. Jest to tendencja do nadawania rzeczom, osobom , czy sytuacjom ważności. Ta ważność jest tak istotna, że nie można jej zostawić, aby o niej nie myśleć. Takie uwiązanie się myślami do rzeczy ważniej, niezależnie od tego, czy jest ona pozytywna, czy negatywna powoduje, że to nie wychodzi. To jest coś takiego, jakbyśmy psa, którego chcemy nauczyć biegania do celu, uwiązali do drzewa. Ten pies, to symbolicznie nasza rzecz, osoba lub sytuacja, którą chcemy, aby się spełniła w określony sposób lub nie spełniła. Generalnie chcemy nadać temu określony kierunek, lecz właśnie to na czym nam zależy uwiązujemy w sensie symbolicznym do tego drzewa. Uwiązana do drzewa rzecz, osoba, czy sytuacja nie popłynie w określonym przez nas kierunku.  Aby zaczęło się spełniać to, co chcemy musimy zmniejszyć ważność i puścić na luz, przestać o tym myśleć, przejmować się tym, denerwować, stresować i zajmować.

Tak samo dzieje się z osobami. Jeśli kogoś w taki sposób myślami, działaniami lub emocjonalnie uwięzimy, to z pewnością ta osoba nie zrobi to, czego od niej oczekujemy. Pamiętajmy też, że taka uwięziona osoba przeważnie walczy i chce się zerwać z łańcucha.

Osoba z dłonią filozoficzną najlepszy związek stworzy sobie także z drugą dłonią filozoficzną. Tego typu osobowości będą się najlepiej rozumiały nie tylko w życiu codziennym, ale także w różnych poglądach na życie, czy filozoficznych podejściach, zainteresowaniach. Osoby filozoficzne są dla siebie bardzo atrakcyjne fizycznie i seksualnie ze względu na to, że mogą fascynować się swoimi umysłami i są wtedy sobą zauroczone. Wysoki intelekt dłoni filozoficznych w bliskim kontakcie ze sobą sprawia duże pobudzenie seksualne i niesamowite doznania erotyczne, uczuciowe oraz doznania umysłowe.

Tego typu osobowości mogą inspirować się wzajemnie w wejściu na szczyt w swoich indywidualnych i wspólnych doznaniach poznawczych.

W kwestiach zawodowych i współpracy biznesowej osoby z dłońmi filozoficznymi będą najlepiej się czuły i sprawdzały także w relacjach z osobami z dłońmi filozoficznymi.