Cykl Saturna – horoskop astrologiczny

Szósty natalny dom pracy, który jednocześnie jest czwartym domem tranzytowym – związanym z Twoją osobowością wywodzącą się z korzeni rodzinnych oraz charakterem i predyspozycjami  wskazuje na to, że sporo będzie zależało od Ciebie, Twoich przekonań na dany temat i pracy nad pozytywnym kształtowaniem swego charakteru. Tu spotykają się w ścisłej koniunkcji Saturn urodzeniowy z Saturnem tranzytowym. Saturn wraca do swojej pozycji urodzeniowej po 29 latach. Teraz spotykasz się z drugim tego rodzaju cyklem w Twoim życiu.

Przypomnij sobie, kiedy miałaś 29 lat, co działo się w Twoim życiu i jakie wtedy podejmowałaś decyzje. Co one Ci przyniosły? Czy były właściwe? Czy któreś z nich zdeterminowały tak głęboko Twoje życie, że coś zawiązało się na tyle lat i nie mogłaś tego rozsupłać?

Ponowne przejście Saturna przez pozycję urodzeniową powoduje pewnego rodzaju zawiązania, które mogą rozsupłać się lub rozwiązać przy ponownym cyklu lub odwrotnie zaplątać i zawiązać.

Jeśli w pierwszym okresie życia do 29 lat, pomimo trudności i przeszkód jakoś się układało np. kończyłaś szkoły, realizowałaś plany zawodowe, budowałaś związek uczuciowy, założyłaś rodzinę, wychowywałaś dzieci, to od 29 do 58 lat możesz to, o zbudowałaś burzyć. Czyli mogło być ciężko i ciągle pod górkę. Mogłaś mieć wrażenie, że wszystko się blokuje i sprzeciwia i pomimo ogromnego wysiłku niczego tak do końca nie można ułożyć.

Ponowne wejście  3 w Twoim życiu w cykl Saturna wiąże się z jego złagodzeniem, jeśli wejdziesz w ten cykl świadomie i w odpowiedni sposób.

Pamiętaj, że Saturn przywiązuje. Więc co będziesz robić w tym roku, jakie będziesz mieć nastawienie, jakie podejmiesz decyzje, to sobie Saturn zapamięta na następne 29 lat i będzie te sytuacje konsekwentnie powtarzał.

Najważniejsze teraz jest, abyś zbyt poważnie nie traktowała spraw. Lepiej, abyś funkcjonowała na większym luzie, czerpała radość i przyjemność i bawiła się życiem, abyś robiła wszystko, aby poczuć się spełnioną i szczęśliwą. Kiedy Saturn to zapisze, będzie Ci mnożył i mnożył takie szczęśliwe sytuacje przez wiele następnych lat. Może być to najlepszy okres w Twoim życiu. Wiąże się on niejako do cofnięcia się do dzieciństwa i przypomnienia sobie tę swobodę i radość, spontaniczność jaką ma dziecko. Dziecko ma zawsze energię, bo jest zafascynowane życiem, poznawaniem go i robieniem najważniejszej rzeczy na świecie – bawieniem się i radowaniem. Nie jest to czcza zabawa i nie jest pusta. Taka zabawa powoduje, że dziecko poznaje, rozwija się i tworzy różne rzeczy w sposób naturalny i spontaniczny. 

Taka postawa sprawia, że ma się otwartą przestrzeń twórczą i przestrzeń życiową, że chce się wstawać i zajmować życiem. Ma się także poczucie, że życie płynie i że jest lekko.

W tym roku, jeśli będziesz generować ciężkie energie, stres lub napięcia emocjonalne, to one się zawiążą. Wtedy przez następne lata będzie Ci ciężko. Jeśli teraz pomimo różnych sytuacji będziesz mieć lekkość w sobie, to Saturn to zawiąże, wtedy przez następne lata będzie działo się tak, że będzie Ci lekko.

Koniunkcja Saturnów ustawia się dodatkowo w kwadraturze – w napiętym aspekcie do tranzytującego Neptuna i Zachodzącego Węzła Księżycowego z czwartego domu natalnego– dotyczącego twoich korzeni i wchodzącego na dziesiąty dom natalny – dom kariery.

Jest to trochę skomplikowany aspekt, ale można go pożytecznie wykorzystać.

Zachodzący Węzeł Księżycowy pokazuje, że wrócą jakieś sytuacje z przeszłości, jakieś niewykorzystane szanse lub coś, co chciałaś zrobić, a co z jakiegoś powodu nie mogłaś zrobić. Może być to także szansa zrobienia czegoś jeszcze raz, co wcześniej Ci się nie udało. Wiąże się to z Twoim rozwojem i karierą zawodową. Niestety napięty aspekt Saturnów może wywoływać lęk, aby tego nie powtarzać poprzez pamięć ewentualnej porażki.

Jeśli pokonasz lęk, wejdziesz wyżej i Ci się powiedzie. Będziesz mogła nareszcie rozwinąć skrzydła. Jeśli poddasz się lękowi, pozwolisz aby cień porażki prześladował Cię przez następne wiele lat.

Saturn daje możliwości podejmowania dużego wysiłku i dużej siły wytrzymałości. Ta radość , rozluźnienie, lekkość ma raczej dotyczyć stanu psychicznego, wewnętrznego, a nie lenistwa i omijania pracy czy innych obowiązków. Luz wewnętrzny, poczucie lekkości z jednej strony a z drugiej strony podejmowanie wysokich wyzwań, wysiłku w pracy umysłowej, czy fizycznej daje najlepsze rozwiązania na ten rok, a także na wszystkie późniejsze lata. Taki układ będzie

generował najwięcej pozytywnej energii i najszybciej będzie regenerował Twój organizm, umysł, ciało, relacje międzyludzkie, uczuciowe i różne inne sytuacje będą się wtedy naprawiały niemalże w powietrzu.

Ponieważ Twój Saturn jest pierwszą cięższą planetą w Twoim horoskopie, to sugeruje, że jego energia będzie najsilniej oddziaływać zarówno na rozwój i kształtowanie Twojej osobowości, pracy zawodowej jak i wszystkich innych obszarów życia.

Tutaj też warto zwrócić uwagę na to, że Saturn może niektóre rzeczy zablokować, spowolnić lub w którymś momencie zatrzymać. Można to czasami odbierać jako coś złego, szczególnie wtedy, gdy na czymś zależy i jesteśmy rozpędzeni w działaniu. Jednak w tym przypadku potrzeba głębokiego zaufania, że jeśli coś się blokuje, to po to aby się temu jeszcze raz przyjrzeć. Może być to przestrogą lub pokazaniem, że lepiej poszukać innego rozwiązania. Czasami warto odpuścić, a czasami jednak walczyć dalej. Aby dobrze zdecydować, co wybrać należy cierpliwie i spokojnie przyjrzeć się sprawie. Z biegiem czasu z pewnością będzie wyraźnie widać co jest co. Przy tak ustawionym w horoskopie Saturnie nie należy niczego przyspieszać, ani naciskać na siłę. Jakakolwiek presja fizyczna czy psychiczna jest niewskazana.

Saturn także kładzie nacisk na autorytet. Za tym idzie odpowiedni ubiór, postawa, odpowiedzialność, komunikatywność. Ubiór powinien dawać poczucie bycia wartościową i być postrzegany przez innych, że mają styczność z autorytetem. Trzeba zatem pamiętać, że luźny strój sportowy nie będzie dobrze odbierany zarówno w pracy, jak i na istotnych spotkaniach towarzyskich.

Trzeba też tutaj pamiętać, że Saturn będzie nieco chłodził gorący temperament i zbyt energiczne działania i zapędy Strzelca.

Należy pamiętać, że ten dom jest także domem zakańczania różnych rzeczy lecz w tym przypadku wiąże się przede wszystkim z uporządkowywaniem wszystkiego, co tego wymaga i zamknięciem przeszłości, aby można było prawdziwie rozwinąć skrzydła.