Pozytywne kreowanie życia – horoskop astrologiczny.

Pierwszy dom rozpoczyna się znakiem Ryb, co pokazuje jedną część Twojej osobowości, która może być na zewnątrz niewidoczna i głęboko schowana w Twoim wnętrzu. Jest to niesamowita wrażliwość na cierpienia i niedogodności innych. Poza tym bardzo jesteś podatna na negatywne opinie o sobie, na jakikolwiek przymus lub poniżenia. Twoje delikatne wnętrze bardzo szybko reaguje na krzyki, presję, poniżenie lub jakąkolwiek degradację osobowości.

Dlatego też powinnaś wychowywać się jako dziecko w bardziej sprzyjających dla siebie warunkach, aby nie stawać się ofiarą otoczenia. Te raniące Cię słowa, zachowania lub sytuacje wpływają mocno na Twoją samoocenę. Nie pokazujesz tego po sobie, ale brak Ci z tego powodu tak naprawdę wiary w siebie, w powodzenie oraz w szczęście.

Masz na tyle otwartą przestrzeń podświadomą, że możesz bronić się na zewnątrz, ale wewnątrz możesz się stawać ofiarą niesprzyjających Ci sytuacji. Jakiekolwiek nieprzyjazne zachowania otoczenia głęboko przeżywasz i wchłaniasz w siebie. Potem te agresywne i nieprzyjazne zachowania kodują się w podświadomości, a następnie Twój mózg odtwarza je i sprawia, że w rezultacie tego sama stajesz się dla siebie wrogiem i sama siebie gnębisz.

Ze względu na tą specyfikę powinnaś przede wszystkim w swoim życiu dbać o swoje zdrowie psychiczne. Dbać o swoją przestrzeń, w której przebywasz, aby ludzie i sytuacje, w których jesteś byli dla Ciebie przyjaźni. Jeśli nie da się stworzyć idealnego świata, to ćwicz to, aby być bardziej obojętną nerwowo i psychicznie na to, co dzieje się na zewnątrz, aby nie wchłaniać w siebie złych rzeczy. To, co się dzieje powinno spływać po Tobie jak woda po kaczce.

Niestety im dłużej będziesz się znajdować w niesprzyjającym dla siebie środowisku, tym więcej pracy będziesz musiała podjąć nad zobojętnieniem, aby się bronić. W rezultacie może to doprowadzić do zahamowania uczuć i trudności w nawiązywaniu bliskich relacji w życiu dorosłym lub do tzw. znieczulicy. Z tego względu lepiej nie doprowadzać do tego, aby zbyt długo być w środowisku nieprzyjaznym i zbyt długo budować obronę. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w takiej sytuacji, jak najszybciej postaraj się o zmianę środowiska, aby poczuć się znowu w pełni bezpiecznie. Wtedy będziesz nadal mogła czuć i budować ciepłe bliskie relacje z osobami przyjaznymi Tobie w przyjaznym dla Ciebie świecie.

Początek w Rybach pokazuje też na taką wrażliwość, która wiąże się z jasnowidzeniem i jasno odczuwaniem. Krótko mówiąc można byłoby powiedzieć, że masz dużą intuicję i niesamowite wyczucie spraw. Powinnaś swoim wewnętrznym uczuciom zawsze ufać i kierować się nimi w swoim życiu. Ryby też pokazują na dużą wyobraźnię, zdolności twórcze, umiejętność abstrakcyjnego myślenia, a także to, że nie pozostajesz obojętna na to, jeśli ktokolwiek w Twoim otoczeniu jest przez kogoś krzywdzony. W sytuacjach skrajnych potrafisz być nieobliczalna.  

Taki układ pokazuje, że czasami dajesz się zwieść, omamić, czy oszukać, ale raz oszukana postawisz rogi i niezwykle trudno będzie odzyskać ponownie Twoje zaufanie.

 Następny znak, trochę jakby schowany pomiędzy Rybami i Bykiem, to Baran. Jest to silny znak ognisty i zupełnie inny od uczuciowego znaku Ryb. Baran jest skoncentrowany głównie na sobie; swoich celach, działaniach, uczuciach i potrzebach. Baran jest waleczny i energiczny. Twoje Słońce w koniunkcji z Wenus – boginią miłości pokazuje, że możesz zaistnieć tylko poprzez pozytywne docenienie Ciebie, Twojej urody, mądrości, dobrego postępowania, radzenia sobie, osiągania celów. Innymi słowy powinnaś być nieustannie karmiona pozytywnymi opiniami o sobie. Powinnaś to widzieć, słyszeć i czuć. Tylko w taki sposób będziesz się czuła kochana, doceniana i akceptowana w swoim życiu. Także tylko w taki sposób poczujesz w sobie siłę do walki z przeciwnościami i będziesz umiała rozwijać swoją duszę.

Jeśli nie będziesz miała w swoim życiu takiego pozytywnego pokarmu, będziesz więdnąć i mieć coraz mniej sił życiowych. Jeśli wprost przeciwnie będziesz miała kogoś przy sobie wrogo do Ciebie nastawionego, to będzie Cię on zabijał codziennie po trochu, aż całkowicie stłamsi Twój potencjał i Twoją indywidualną osobowość.

Jeśli będziesz przebywała w środowisku, które będzie Cię karmić pochwałami i pozytywnymi opiniami, to będziesz miała łatwość w osiąganiu celów, będziesz pewna swojej wartości i będziesz umiała się cenić, będziesz stawiać sobie wyższe poprzeczki i więcej niż inni osiągać, będziesz się wyróżniać i generalnie mieć więcej szczęścia w życiu. Dlatego zawsze dbaj o to, aby mieć przy sobie ludzi życzliwych i przyjaznych, a nieprzyjaznych i wrogich ze swego życia jak najszybciej usuwać.  

Sama też staraj się zawsze o sobie i innych myśleć pozytywnie, postępować pozytywnie i nie koncentrować się na negatywach. Po prostu żyć pozytywem.

Twoją największą lekcją życiową w kształtowaniu swojej osobowości jest nauczenie się jak najszybszego zmieniania przekonania  z negatywnego na pozytywne. Przekonanie to jest bardzo głęboka wiara.

Np. jeśli wydarza Ci się coś np. ,że nie umiesz się czegoś nauczyć, bo to jest trudne. Wystarczy, że zmienisz przekonanie na takie, że jest to łatwe i proste do nauczenia i jest to oczywiste, że tego się nauczysz. Wtedy faktycznie w szybki sposób i łatwo się tego nauczysz. W taki sposób możesz zmieniać przekonania dotyczące innych spraw w swoim życiu a także ludzi. Jeśli zrobisz to dobrze, to Twoja sytuacja życiowa w sposób pozytywny będzie się zmieniać jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki.  Uwierzysz, że osiągniesz sukces – osiągniesz go, uwierzysz, że będziesz żyć w dostatku finansowym – będziesz, uwierzysz, że będziesz kochana , bo zasługujesz na miłość – będziesz kochana. W taki sposób możesz świadomie kreować swoje życie zgodnie z potrzebami swojej duszy, cieszyć się życiem i delektować się nim.

Tylko w tym przypadku musisz pamiętać, aby nie poddawać się sugestiom ego, czyli np. chcę tego właśnie faceta, tę właśnie pracę itd. Twoja wiara powinna obracać się wśród takich oczekiwań, że będzie to najlepszy dla mnie mężczyzna, choć może nie taki jakiego dziś chcę, że wyjdzie dla mnie najlepiej jak to jest tylko możliwe, że wszystko się dobrze ułoży, że mam szczęście do ludzi i do pieniędzy, że życie zawsze da mi to, co jest mi potrzebne i inne rzeczy ale w tym rodzaju. Aby z jednej strony wierzyć, budować wiarę w odpowiednim kierunku, ale z drugiej strony poddać się Wyższemu Boskiemu prowadzeniu.   

Trzeci znak Byka pomaga Ci utrzymać w spójności i w harmonii swoją osobowość, która z jednej strony jest wrażliwa i uczuciowa, podatna na zranienia (znak Ryb ) a z drugiej strony odważna, waleczna, działająca, doświadczająca, pełna energii, umiejąca stanąć po swojej stronie ( znak Barana). Nie zawsze da się pogodzić uczucia z temperamentem, ale w Twoim przypadku, niezależnie, co w danym momencie bierze górę i tak w końcu dochodzi do równowagi. Znak Byka także pozwala Ci bardziej skoncentrować się na sprawach życiowych materialnych. Tych, które są konkretnie potrzebne do normalnego funkcjonowania, czyli wykształcenie, praca zawodowa, pieniądze, dostatnie życie, partner umiejący zadbać o dom i rodzinę. Znak Byka trzyma Cię jako znak ziemski przy ziemi i nie pozwala zbyt daleko odpływać w świat marzeń, wyobrażeń, czy iluzji. Jest to dla Ciebie dobre, gdyż ze znakiem Ryb na Ascendencie możesz mieć tendencje do odpływania w nierealny świat wewnętrzny swoich przeżyć lub wyobrażeń.