Życie czyimś życiem – odpowiedzi na pytania.

Relacje z najbliższymi nie będą się układać dotąd, dopóki nie nabierzesz zdrowego dystansu i nie przestaniesz się na nich koncentrować. W pewien sposób powinny one stać się dla Ciebie obojętne, abyś mogła zrobić sobie własną przestrzeń życiową. Nie możesz ciągle być skoncentrowana na tym, aby zadowalać innych. Nie rób tego więcej, bo strasznie zaplączesz się w życiu. Staniesz się prawdziwie dojrzałą osobowością, kiedy przestaniesz się przejmować innymi, a zaczniesz zadowalać siebie.

Z Twojego horoskopu wynika, jakby to mama zarządzała Twoim życiem, a nie Ty sama. Warto się temu przyjrzeć. Ona w pewien sposób ciągle rozwala Twój układ nerwowy. Może też burzyć Ci Twoje poglądy, koncepcje, czy plany. Poza tym wydaje się, że ciągle funkcjonujesz pod jej presją. Może też być, że się do tego przyzwyczaiłaś i stało Ci się to w pewien sposób normalne. Generalnie wygląda to tak, jakbyś ciągle funkcjonowała na jej pępowinie emocjonalnej. Nie możesz ciągle obwiniać siebie, że robisz coś źle, bo tak naprawdę nic złego nie robisz, tylko chcesz żyć swoim życiem, a masz do tego pełne prawo aby żyć po swojemu. Najważniejsze, abyś Ty sama dała sobie do tego prawo.

Nie musisz żyć życiem swoich najbliższych, bo jest to ich życie i muszą je przeżyć po swojemu. Nie możesz też żyć życiem swojego dziecka, bo zabierasz mu wtedy przestrzeń życiową. Twoi bliscy nie mogą także żyć Twoim życiem.  Życie życiem innego człowieka, to jest wampiryzm, karmienie się energią życiową innej osoby. Każdy powinien karmić się swoją energią życia i ewentualnie pewne sprawy  przeżywać razem, jeśli się ma na to ochotę. Powiedzenie, że ja chcę tylko twego dobra, aby tobie było dobrze. Jak tobie będzie dobrze, to i mi będzie dobrze – między innymi , świadczy o takim właśnie wampiryzmie. Każdy powinien żyć w taki sposób, aby jego życie było pełne, żywe, aby mógł się rozwijać, cieszyć się życiem, mieć zainteresowania i być szczęśliwym, niezależnie od tego w jaki sposób żyją inni. Na pewno nie powinno się pozwalać pasożytować na swoim życiu, bo wtedy kurczy się własna przestrzeń życiowa i ogranicza się dostęp do energii życia.