Umysł przywiązujący się

Dwunasty dom horoskopu – dom podświadomości i izolacji – obejmuje znak Wodnika i Ryby.

W znaku Wodnika znajduje się Czarny Księżyc, Uran i Merkury.

Patrząc na ten dom, wydaje się Moniko, że jest on najważniejszy ze wszystkich Twoich domów horoskopu. Ten dom pokazuje siłę Twojej podświadomości, czyli Twego umysłu. 

Czarny Księżyc obsadzony w tym domu pokazuje, przez jak początkowo trudną drogę będziesz musiała przejść. Wiąże się to z odwracaniem na negatyw. Ponieważ jest to mechanizm w Twojej podświadomości, więc go nie widać. Natomiast będziesz go doświadczać w swoim rzeczywistym życiu. Szczególnie będzie to widoczne, gdy będzie Ci na czymś szczególnie zależało i będziesz się bardzo starać. Sytuacja może wyglądać na parę różnych sposobów:

  1. Może się niemal natychmiast zablokować i nie będzie można „muru” przebić.
  2. Może z początku się udawać, a zablokować nagle bez przyczyny później.
  3. Może sytuacja pozytywnie z początku wciągnąć i pozwolić się rozwijać, aby później się zawalić.

Im silniejsze mury odczujesz i im silniej będzie uderzać, to znaczy, że Twój umysł mocno pracuje.

To, że coś nie będzie Ci się udawać, albo coś lub ktoś stanie Ci na przeszkodzie, albo coś nie wyjdzie nie wiąże się tak naprawdę z nikim i nikt ani nic Ci tego nie powoduje. Ty sama to powodujesz swoim umysłem. Oczywiście robisz to nieświadomie, bo któż by tak naprawdę chciał robić sobie kuku.

Na czym to polega i czemu tak się dzieje?

Wszystko zaczyna się od momentu, kiedy zaczyna Ci na czymś zależeć. Nie musi to być nawet bardzo, ale jednak. Kiedy zaczyna Ci Moniko na czymś zależeć Twój umysł to wychwytuje i uwiązuje się do tego.  Zauważ, że kiedy zaczyna Ci na czymś zależeć rośnie w Tobie i w Twojej głowie napięcie emocjonalne.

To napięcie emocjonalne i napięte myśli są już efektem przywiązania Twego umysłu do danej sprawy. Kiedy już się wydarzy, że umysł się przywiąże, wtedy odwraca to, na czym Ci zależy na negatyw. Wtedy jest Ci bardzo ciężko osiągnąć to, co chcesz, a im bardziej zależy, tym trudniej będzie cel osiągnąć.

Generalnie, jeśli zależy Ci na tym, żeby coś się nie wydarzyło, to kiedy Twój umysł się przywiąże, to się właśnie wydarzy. Jeśli zależy Ci, aby coś się wydarzyło, Twój umysł się przywiąże i to się nie wydarzy. Twój przywiązany umysł umie funkcjonować tylko w negatywach.  Wtedy te z czasami można mieć wrażenie, jakby zdążał do samozniszczenia.

Im silniejszy ma człowiek umysł, tak jak w Twoim przypadku, tym z biegiem czasu trudniej jest nad tym zapanować. Nawet, w którymś momencie może się wydawać, że ma się przysłowiowego pecha, że cały świat się uwziął, albo że chyba ktoś przeklął, nawet gdy się tak naprawdę w te przekleństwa nie wierzy.

Najważniejsze jest nauczyć się funkcjonować ze swoim umysłem w taki sposób, aby tego nie robił.

W pierwszej kolejności trzeba nauczyć się żyć w taki sposób, aby na niczym szczególnie nie zależało. Człowiekowi zaczyna na czymś zależeć szczególnie wtedy, kiedy odczuwa jakiś brak. Jak poczuje się brak, wtedy występuje chęć, aby go pozytywnie zapełnić i zaczyna zależeć, bo np. nie chce się tego stracić albo jest to takie ważne.

Zawsze wtedy, kiedy nadajesz ważność danej sprawie, zaczyna Ci na niej zależeć. Wtedy Twój umysł się przywiązuje, a jak się przywiązuje, zaczyna działać przeciwko.

Najlepiej dla Ciebie byłoby, aby nauczyć Twój umysł, aby zamiast się wyniszczać, a przy okazji Ciebie, zaczął Ciebie i siebie uszczęśliwiać.

Stanie się to wtedy, kiedy:

  1. Nie będziesz nadawać niczemu ważności – Twój umysł będzie funkcjonować w wolności. ( nie będzie do niczego przywiązany)
  2.  Nie możesz odczuwać jakiegokolwiek braku (nawet gdyby naprawdę on był). Powinnaś funkcjonować w przeświadczeniu, że masz wszystko, czego Ci potrzeba.
  3. Całą sobą musisz wierzyć, że masz umysł, który Cię uszczęśliwia i utrzymywać ten stan szczęśliwości w sobie i w swoim umyśle.

Kiedy nauczysz się w taki sposób żyć, jeśli będziesz chciała coś mieć, Twój umysł wyszuka najlepsze dla Ciebie rozwiązanie, abyś mogła być szczęśliwa, a on razem z Tobą.

Nawet, gdy nie będziesz o niczym szczególnym myśleć i tak Twój umysł nieustannie będzie pracował nad tym – w dzień i w nocy – aby stworzyć Ci jak najlepsze warunki życiowe. Sczyta z Twojej duszy Twoje nawet nieuświadomione do końca potrzeby i sam je będzie wypełniać w Twoim życiu, abyś była szczęśliwa a Ty będziesz te różne przyjemne i wspierające rzeczy doświadczać w życiu.

To nie znaczy, że masz założyć nogę na nogę i nic nie robić, a wszystko jak za przyczyną zaczarowanej różdżki zrobi się samo. Miej ambicje, ucz się, działaj, walcz, rozwijaj się i rośnij w siłę i dąż do tego, aby było Ci w Twoim życiu jak najlepiej i pozwól, aby Twój umysł stał się Twoim najlepszym przyjacielem, najlepszym doradcą, wspierał Cię i radował się razem z Tobą Twoim życiem i rozwijał się razem z Tobą.

Kiedy nauczysz się w taki sposób żyć Twoje życie stanie się bardzo przyjemne, a Ty coraz szczęśliwsza i szczęśliwsza.

A ja ze swojej strony życzę Ci, abyś doświadczała tyle szczęścia w swoim życiu, ile będziesz mogła unieść.